SKV: Sport u 12,30 sati

Autor: sbil
ZAGREB, 29. rujna 2011. (Hina) - Pregled važnijih sportskih događaja u 12,30 sati.

MOSKVA

Trener ruskog prvoligaša Anži Mahačkale Gadži Gadžijev smijenjen je u četvrtak zbog loših rezultata, a trenersku klupu će privremeno preuzeti pomoćni trener Andrej Gordejev i kapetan ekipe Roberto Carlos.

Anži je postao poznat u kolovozu nakon što je od talijanskog prvoligaša Intera za 29 milijuna eura kupio Kamerunca Samuela Eto'oa. No, dolazak Eto'oa nije Anžiju donio dobre rezultate, naime u zadnjih šest utakmica taj je klub ostvario samo jednu pobjedu.

SYDNEY

Australski plivač Kenrick Monk doveo je u pitanje svoje pripreme za nastup na olimpijskim igrama u Londonu iduće godine nakon što je u srijedu navečer u prometnoj nesreći slomio lakat.

Plivača, čija je specijalnost 200 m slobodno, udario je automobil dok je šao na trening biciklom, a vozač je pobjegao s mjesta nesreće ostavivši ga u nesvijesti.

"Još se uvijek osjećam natučeno, ali sam svjestan da sam imao sreće. Lakat mi je slomljen na dva mjesta što je velika šteta u ovom trenutku priprema za olimpijske igre, a posebno za selekciju u ožujku"", kazao je 23-godišnji Monk.

Četvrti na 200 m slobodno na svjetskom prvenstvu 2007., Monk je sudjelovao, bez većeg uspjeha, na olimpijskim igrama 2008. i na svjetskom prvenstvu u Šangaju ove godine.

MILANO

Talijanski prvoligaš Milan postigao je 2000. pogodak u eri Silvija Berlusconija kao predsjednika kluba, a jubilarni gol zabio je sinoć u utakmici drugog kola Lige prvaka protiv Viktorie iz Plzena Antonio Cassano.

Talijanski premijer Berlusconi je na čelu Milana od 20. veljače 1986. U zadnjih 25 godina, koliko je on predsjednik kluba, Milan je osvojio 28 naslova, od toga je osam talijanskog prvaka i šest talijanskih kupova te pet europskih titula.

KARLOVAC

Nogometaši NK Karlovac započeli su jutros s treningom, prvim nakon subotnje utakmice s Lučkim, što znači da su prekinuli četverodnevni štrajk zbog neisplate pet plaća.

Predsjednik Uprave Amirudin Talakić najavio je da će se, do sada upitna, utakmica s Hajdukom ipak odigrati u nedjelju, te da će joj nazočiti i nekoliko domaćih i dva njemačka skauta, zainteresiranih da vide kvalitetu igrača jedne i druge momčadi. Talakić vjeruje da će karlovački igrači unatoč izgubljenim treninzima "stisnuti zube i pokazati koliko mogu".

"Na sinoćnjem sastanku Izvršnog odbora dogovoreno je da će i oni međusobno i u odnosu na igrače potisnuti sve razmirice i voditi klub iz krize kao svoj zajednički projekt", kazao je Talakić.

Igrači u idućih dan-dva mogu očekivati namirenje duga jer je Grad Karlovac već osigurao 90 tisuća kuna, a u idućih sedam dana uplatit će daljnjih 100 tisuća kuna. Prema Talakićevim riječima tijekom današnjega dana vrlo je izgledno potpisivanje novog sponzorskog ugovora na iznos od 100 tisuća kuna s partnerom, koji je dok traju pregovori još uvijek poslovna tajna.

Unatoč štrajku Talakić je pohvalio odnos novog trenera Damira Petravića s ekipom. "Mislim da njihov odnos i komunikacija ide dobrim smjerom i da će ih u ovo malo vremena, do utakmice s Hajdukom psihološki motivirati da u nedjelju pruže dobar otpor velikom suparniku", kazao je.

BELEM

Brazil je u srijedu u prijateljskoj utakmici, zahvaljujući pogocima svojih mladih igrača Lucasa (19) i Neymara (19) postignutima u drugom poluvremenu, svladao Argentinu 2-0 u Belemu gdje su obje reprezentacije igrale bez igrača koji igraju za europske klubove.

U jednom kontranapadu Lucas je savršeno iskoristio dodavanje Danila u 53. minuti, a Neymar je zapečatio rezultat u 75. minuti.

U prvoj prijateljskoj utakmici 14. rujna u Cordobi u Argentini dvije su ekipe odigrale neriješeno.

ZAGREB

U derbiju večeri u Ligi prvaka Valencia i Chelsea su na Mestalli odigrali bez pobjednika 1:1, Barcelona je u Bjelorusiji deklasirala BATE Borisov 5:0, Arsenal se mučio protiv Olympiakosa pobijedivši 2:1, dok je APOEL izvukao bod u Donjecku protiv Šahtara.

Chelsea je u Valenciji poveo golom Franka Lamparda u 56. minuti, a potom imao još nekoliko sjajnih prilika, no Diego Alves je na vratima 'Šišmiša' radio čuda. Domaćin je izjednačio golom Roberta Soldada iz jedanaesterca u 87. minuti nakon što je Kalou igrao rukom u kaznenom prostoru

U drugom susretu iz skupine E Bayer je u Leverkusenu slavio protiv Racing Genka 2:0 golovima Larsa Bendera (30) i Michaela Ballacka u sudačkoj nadoknadi.

Nakon dva kola vodi Chelsea sa četiri boda, Bayer ima tri, Valencia dva, dok je na začelju Genk s jednim bodom.

U skupini F Arsenal je na Emiratesu pobijedio Olympiakos 2:1. "Topnici" su poveli golovima Alexa Oxlade-Chamberlaina (8) i Andrea Santosa (20), a rezultat je smanjio David Fuster u 27. minuti.

U drugom dvoboju Olympique Marseille je na Velodromeu deklasirao njemačkog prvaka Borussiu Dortmund 3:0, a strijelci su bili Andre Ayew (20, 69-11m) i Loic Remy (62). Za njemački sastav je od 63. minute igrao hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

Na ljestvici vodi OM sa šest bodova, Arsenal ima četiri, Borussija jedan, dok je na posljednjem mjestu grčki sastav s dva poraza.

Nakon poraza na gostovanju u Portu, Šahtar je ponovo razočarao. U susretu igranom u Donjecku remizirao je s ciparskim APOEL-om 1:1. Gosti su poveli golom Ivana Trickovskog u 61. minuti, a izjednačio je Jadson tri minute kasnije. Šahtar je tijekom utakmice uputio 26 udaraca prema suparničkim vratima. Darijo Srna je odigrao cijeli susret, dok je Eduardo ušao u igru devet minuta prije kraja utakmice.

U drugom susretu skupine G Zenit je u St Peterburgu pobijedio Porto 3:1. Portugalci su poveli golom Rodrigueza u 10. minuti, no ruski sastav je uspio okrenuti rezultat, a strijelci su bili Širokov (19, 62) i Danny (71). Zenitu je put do pobjede olakšalo isključenje Fucila u posljednjim trenucima prvog poluvremena.

Nakon dva kola u vodstvu je iznenađujuće APOEL sa četiri boda, Zenit i Porto imaju po tri, a Šahtar samo jedan bod.

Europski prvak Barcelona bez suviše stresa je odradio gostovanje u Bjelorusiji kod BATE Borisova. Barca je slavila 5:0, a golove su postigli Volodko (19-autogol), Pedro (22), Messi (38, 55) i Villa (89).

Milan se u drugom susretu H skupine mučio protiv Viktorije iz Plzena i tek je u drugom poluvremenu slomio češku 'bravu'. Rossoneri su na koncu slavili 2:0, a golove su postigli Zlatan Ibrahimović (53-11m) i Antonio Cassano (67)

Na ljestvici vode Barcelona i Milan sa po četiri boda, dok Biktorija i BATE imaju po jedan bod.

MONZA

Odbojkašice Turske i Italije izborile su nastup u polufinalu Europskog prvenstva, Turkinje su iznenađujuće u četvrtfinalu svladale Ruskinje sa 3-0 (27-25, 25-21, 25-19), dok su braniteljice naslova Talijanke bile bolje od Nizozemki sa 3-1 (25-21, 25-20, 21-25, 25-18).

Turska će u polufinalu igrati protiv bolje ekipe iz dvoboja Poljska - Srbija, dok će Italija igrati protiv pobjednica iz susreta Češka - Njemačka.

Polufinalni susreti na programu su u subotu, a finale i utakmica za treće mjesto u nedjelju u Beogradu.

REZULTATI,

OSMINA FINALA:

Srbija - Rumunjska 3-0 (25-19, 25-15, 25-20)

Češka - Francuska 3-1 (25-21, 23-25, 25-14, 25-14)

POLUFINALE:

Turska - Rusija 3-0 (27-25, 25-21, 25-19)

Italija - Nizozemska 3-1 (25-21, 25-20, 21-25, 25-18)

ZAGREB

Rezultati susreta nogometne Lige prvaka:

SKUPINA E

Bayer - Genk 2:0 (L. Bender 30, Ballack 90+1)

Valencia - Chelsea 1:1 (Soldado 87-11m / Lampard 56)

LJESTVICA:

1. Chelsea 2 1 1 0 3:1 4

2. Bayer 2 1 0 1 2:2 3

3. Valencia 2 0 2 0 1:1 2

4. Genk 2 0 1 1 0:2 1

SKUPINA F:

Marseille - Borussia Dortmund 3:0 (A. Ayew 20, 69-11m, Remy 62)

Arsenal - Olympiakos 2:1 (Oxlade-Chamberlain 8, Andre Santos 20 / Fuster 27)

LJESTVICA:

1. Marseille 2 2 0 0 4:0 6

2. Arsenal 2 1 1 0 3:2 4

3. Borussia Dortmund 2 0 1 1 1:4 1

4. Olympiakos 2 0 0 2 1:3 0

SKUPINA G

Zenit- Porto 3:1 (Širokov 20, 62, Danny 72 / Rodriguez 10)

Šahtar - APOEL 1:1 (Jadson 64 / Tričkovski 61)

LJESTVICA:

1. APOEL 2 1 1 0 2:1 4

2. Zenit 2 1 0 1 4:3 3

3. Porto 2 1 0 1 3:4 3

4. Šahtar 2 0 1 1 2:3 1

SKUPINA H:

Milan - Viktoria Plzen 2:0 (Ibrahimović 53-11m, Cassano 66)

Bate Borisov - Barcelona 0:5 (Volodko 19-ag, Pedro 22, Messi 38, 56, Villa 90)

SKUPINA A

Bayern - Manchester City 2:0 (Gomez 38, 45)

Napoli - Villarreal 2:0 (Hamšik 15, Cavani 17-11m)

LJESTVICA:

1. Bayern 2 2 0 0 4:0 6

2. Napoli 2 1 1 0 3:1 4

3. Manchester City 2 0 1 1 1:3 1

4. Villarreal 2 0 0 2 0:4 0

SKUPINA B:

CSKA - Inter 2:3 (Džagojev 45+2, Love 77 / Lucio 6, Pazzini 23, zarate 78)

Trabzonspor - Lille 1:1 (Colman 75-11m / Sow 31)

LJESTVICA:

1. Trabzonspor 2 1 1 0 2:1 4

2. Inter 2 1 0 1 3:3 3

3. Lille 2 0 2 0 3:3 2

4. CSKA Moskva 2 0 1 1 4:5 1

SKUPINA C:

Manchester United - Basel 3:3 (Welbeck 16, 18, Young 90 / F.Frei 58, A. Frei 60, 76-11m)

Lyon - DINAMO 2:0 (Gomis 23, Kone 42)

Real Madrid - Ajax 3:0 (Ronaldo 26, Kaka 41, Benzema 49)

Mladost je bila slobodna.

Na vrhu ljestvice su pro Recco, Mornar BS i Budva m:tel sa po šest bodova.

ROGAŠKA SLATINA

U 4. kolu 27. Europskog klupskog prvenstva u šahu konačno su na rasporedu bili izravni susreti najvećih favorita. Nakon senzacionalne pobjede Bosne nad prvim nositeljem SOCAR-om, stradao je i branitelj naslova Ekonomist iz Saratova koji je poražen minimalnim omjerom 3,5:2,5 od Tomska, iako je na prvoj ploči Jevgenij Tomaševski svladao Ruslana Ponomarjova.

Preokret se dogodio na posljednjim pločama na kojima su Viktor Bologan i Denis Hismatulin nadigrali Aleksandra Mojsejenka i Jevgenija Aleksejeva.

Drugi nositelj SHSM postigao je četvrtu uzastopnu pobjedu svladavši Ugru s 3,5:2,5, a istim je omjerom i Sankt Petersburg pobijedio Bosnu.

Četvrta momčad s maksimalnim učinkom je njemački Baden, koji je s 4:2 pobijedio armensku Miku. Pobjede za Nijemce izborili su Aleksej Širov i Etienne Bacrot.

Azerbejdžanski SOCAR se brzo oporavio pobjedom nad Reichensteinom s 5,5:0,5 i možda se ipak umiješa u borbu za prvo mjesto. Maribor je doživio i drugi uzastopni poraz, iako je Zdenko Kožul pobijedio, a Alojzije Janković remizirao.

ROVINJ

U Rovinju je u srijedu započelo natjecanje na "Adris RC44 Kupu", petoj od šest regata RC44 Toura. Neki od najboljih svjetskih jedriličara odmjerili su snage po buri, a najbolje je prvoga dana jedrila posada Oracle koju predvodi Russell Coutts.

Nakon nekoliko dana treninga 14 posada iz deset zemalja svijeta iskušalo je jedan od najčudljivijih vjetrova u hrvatskom akvatoriju, buru po kojoj je odjedreno osam od deset predviđenih serija dvobojskog jedrenja.

Američka posada Oracle predvođena legendarnim Russellom Couttsom ostvarila je pet pobjeda u šest odjedrenih dvoboja.

"Drago mi je da sam ponovno u Rovinju, ovo je zanimljiv dio svijeta i svatko bi trebao probati jedriti ovdje. Radujem se ovoj regati, bit će to uzbudljivo natjecanje. Nadam se pobjedi, pogotovo nakon slabog rezultata na prošloj regati u Švedskoj. Nisam sretan ako nisam prvi", kazao je Coutts.

Team Oracle trenutačno je drugi u ukupnom poretku Toura, s tri boda zaostatka za britanskom posadom Aqua, koja je pobijedila prošle na dvije regate u Švedskoj i Italiji.

Izvrsno je jedrila i hrvatsko–slovensko–irska posada u ruskom vlasništvu na jedrilici Nika koju je predvodio Tomislav Bašić. Također je ostvarila pet pobjeda, međutim naknadno je kažnjena oduzimanjem jednog i pol boda tako da im je pripalo peto umjesto drugog mjesta.

"Malo sam se jučer pribojavao što će biti danas jer smo imali puno tehničkih problema, cijeli dan smo mijenjali navigacijske uređaje, popravljali neke stvari na brodu i ekipa nije bila za moj pojam spremna. Međutim, bilo je dobro, osim regate s Couttsom koja je bila na početku dana", kazao je Bašić.

U posadi Nike jedri i Riječanin Darko Hajdinjak. Austrijski AEZ u čijoj posadi je i Karlo Kuret ostvario je jednu pobjedu.

"Zadovoljstvo je biti u ovom društvu i dio ovog Toura. Žao mi je što nemamo cijelu hrvatsku posadu ili jedan brod koji bi predstavljao Hrvatsku. RC44 je brod bez kompromisa, sve karakteristike su napravljene da brod jedri što brže i da pruža što veće zadovoljstvo u regati. Klasa je relativno mlada, razvija se, što znači da je prepoznata od jedriličara, i da je koncept uspješan. Mislim da trenutačno u svijetu ne postoji jača flota na ovako velikim brodovima", izjavio je Kuret.

MOSTAR

Susret osmine finala nogometnog Kupa Bosne i Hercegovine između Zrinjskog i Veleža prekinut je u samoj završnici nakon što su domaći navijači upali na teren.

Do incidenta je došlo u sudačkoj nadoknadi kada je Rijad Demić postigao gol za vodstvo Veleža od 1:0. Nakon toga su navijači Zrinjskog preskočili ogradu stadiona u Mostaru i utrčali na teren, a gostujući nogometaši se povukli u svlačionicu nakon čega je sudac odlučio prekinuti susret. Pripadnici specijalne policije uporabili su suzavac i silu pri čemu su četvorica policajaca ozlijeđena, a više huligana uhićeno, potvrdili su iz policije.

Nasilje je, prema navodima glasnogovornika MUP-a Hercegovačko-neretvanske županije Srećka Bošnjaka, odmah nastavljeno ispred stadiona Zrinjskog gdje je oko 200 huligana bocama i drugim predmetima zasulo pripadnike policijskih postrojbi. Prema njegovim riječima pripadnici specijalne policije u dva su navrata zbog toga uporabili suzavac a zatim i sredstva prinude kako bi spriječili da izgredi eskaliraju. Glasnogovornik Bošnjak dodao je da u gradu nisu zabilježeni izgredi, dok su na svim većim raskrižjima te uzduž prometnice koja je bila prva borbena crta tijekom rata između većinskog bošnjačkog i hrvatskog dijela Mostara raspoređeni pripadnici policije.

To je drugi incident na nogometnim terenima u BiH u proteklih sedam dana. Prošlog vikenda navijači Borca iz Banja Luke izazvali su incidente na utakmici protiv sarajevskog Željezničara.