U intervjuu kojega je u petak objavio sarajevski "Dnevni avaz" Barašin je istaknuo kako se to pitanje može riješiti samo između država i to posebnim sporazumima koji bi, među ostalim, regulirali pitanje ustupanja istraga i prikupljenih dokaza.
Komentirajući slučaj umirovljenog generala Armije BiH Jovana Divjaka koji je 3. ožujka po srbijanskoj tjeralici uhićen u Beču, Barašin je kazao kako je beogradsko tužiteljstvo za ratne zločine imalo jasan pravni okvir po kojemu je predmet "Dobrovoljačka ulica", u kojemu se sumnjiči i Divjaka, moglo dostaviti Tužiteljstvu BiH.
"Državljanima BiH koji u njoj imaju prebivalište može se suditi samo pred pravosudnim tijelima BiH i to je poznato stajalište Tužiteljstva BiH", kazao je Barašin.
Ponovo je pozvao srbijanskog tužitelja za ratne zločine Vladimira Vukčevića da dokaze o slučaju u kojemu se sumnjiči generala Divjaka dostavi Tužiteljstvu BiH.
Barašin je podsjetio da je Tužiteljstvo BiH još 2006. godine otvorilo istragu o slučaju "Dobrovoljačka ulica" te da se sada osumnjičenima smatra petnaest osoba. "Vjerujem da će međunarodni tužitelj koji vodi istragu vrlo brzo donijeti konačnu odluku o tom predmetu", kazao je Barašin.
BiH je u srijedu uputila službeni zahtjev za izručenje umirovljenog generala Divjaka, koji je u utorak uz jamčevinu oslobođen iz ekstradicijskog pritvora u Beču.
Barašin je potvrdio i to kako posebni odjel za organizirani kriminal i korupciju pri Tužiteljstvu BiH vodi odvojene istrage protiv predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika i nekoliko visokih dužnosnika Socijaldemokratske partije BiH (SDP). Oni se sumnjiče za gospodarski kriminal i reketiranje.