"Po odzivu 27. veljače, vidimo da se pokret proširio na stotinu gradova i tako uvelike premašio naša očekivanja o 27 gradova", stoji u tekstu koji poziva istomišljenike na nove prosvjede iduće nedjelje, a potpisuju ga organizatori, anonimni građani nevladine udruge putem Facebooka, Twittera i drugih mreža.
Prvi pozivi na "skupove jasmina" u 13 kineskih gradova pojavili su se na internetskim stranicama Kineza koji žive u Sjedinjenim Državama.
U duhu tuniske "revolucije jasmina" traže od vlade transparentnost i slobodu izražavanja, a napose se obraćaju onima koji trpe nepravdu - intelektualcima, visokoškolovanima nezaposlenim ljudima, kršćanima i članovima sljedbe Falungonga, ljudima kojima je oduzeto vlasništvo te mladeži.
U nedjelju su masovno raspoređeni policajci u odorama i u civilu spriječili prosvjede u Pekingu, Šangaju i drugim gradovima. Brutalno su spriječili snimatelja postaje Bloomberg Newsa u pokušaju da snimi skup te je s ozljedama završio u bolnici.
Američko veleposlanstvo izrazilo je zabrinutost zbog brutalnosti kineske policije i pozvalo vladu da poštuje prava stranih novinara na izvještavanje i temeljne slobode, uključujući slobodu izražavanja, te da skrbi za sigurnost sviju, a napose žrtava zastrašivanja.
Klub stranih novinara u Kini izrazio je ogorčenost napadom na novinara koji je radio svoj posao.
Sa širenjem arapske revolucije, kineske vlasti vidljivo su oprezne i odlučne svaku zamisao o pobuni u Kini zatrti u samome začetku.
Televizijski prilozi iz Kine cenzurirani su na kanalima CNN i TV5, a gradske vlasti Pekinga pozvale su krajem tjedna predstavnike stranih medija da za svaki intervju od njih zatraže dopuštenje. U pojedinim slučajevima zabranili su novinarima pristup Wanfujingu, glavnoj trgovačkoj ulici u Pekingu, nedaleko od Tiananmena.