Terminski Dow Jones indeks u 14,00 sati bio je na dobitku 47 bodova, a tehnološki Nasdaq 11,5 bodova.
Istodobno, S&P 500 terminski indeks bio je u plusu 5 bodova, i iznad fer vrijednosti, matematičke formule kojom se određuju cijene uzimajući u obzir kamatne stope, dividende i rok dospijeća terminskog ugovora.
Cijena barela nafte na američkom tržištu i dalje je na najvišoj razini u zadnje dvije i pol godine, jer investitore zabrinjava da bi se prosvjedi iz Libije mogli proširiti i na ostale zemlje u regiji, što bi moglo rezultirati smanjivanjem njihove proizvodnje nafte. Terminska cijena barela za isporuku u travnju i dalje je iznad 96 dolara.
„Investitori definitivno oprezno prate situaciju, no znaju da Libija nije veliki naftni proizvođač te da većina njezina naftnog izvoza ide u Europu. No, ako se nasilje proširi na velike naftne proizvođače u regiji, to će promijeniti igru jer izravno utječe na nas ovdje“, kaže Robert Pavlik, strateg pri Banyan Partnersu u New Yorku.
U većem fokusu investitora na Wall Streetu mogle bi biti tehnološke dionice, nakon što je Hewlett-Packard smanjio svoje procjene prihoda u ovoj godini, navevši kao razlog slabu potražnju za osobnim računalima. Cijena HP-ove dionice potonula je u elektroničkom predtrgovanju za gotovo 10 posto, na 43,48 dolara.
Od makroekonomskih pokazatelja, investitori očekuju objavu podatka o prodaji postojećih kuća u SASD-u u siječnju. Prema anketi Reutersa, analitičari procjenjuju da ih je bilo prodano 5,24 milijuna.
Od ostalih vijesti, izdvaja se ocjena predsjednika Feda Chicago Charlesa Evansa u razgovoru za Financial Times da bi monetarna politika SAD-a trebala i dalje ostati labavom.
Europski burzovni indeksi i danas su u minusu, treći dan zaredom, pri čemu su na najvećem gubitku dionice tehnoloških kompanija.
Londonski Ftse indeks trenutno je u minusu 0,5 posto, na 5.967 bodova, frankfurtski DAX 0,25 posto na 7.300 bodova, dok je pariški CAC na dobitku 0,2 posto, na 4.058 bodova.