ICMP-ov on-line centar za pitanja o nestalim osobama omogućit će obiteljima koje su toj organizaciji prijavile nestanak svojeg člana da na internetskoj adresi www.ic-mp.org dobiju ili daju dodatne informacije o nestaloj osobi.
Obitelji nestalih i drugi moći će preko interneta provjeriti slučajeve nestalih osoba pomoću tri različita pretraživača – upita o nestalim osobama, upita o uzorcima posmrtnih ostataka i upita o grobnicama.
Obitelji koje su ICMP-u prijavile nestalu osobu moći će pomoću upita o nestalim osobama pronaći informacije o statusu slučaja, pri čemu će moći i dati informacije.
Predstavnici državnih institucija i sudsko-medicinski vještaci koji su ICMP-u predali uzorke posmrtnih ostataka na DNK analizu moći će pomoću upita o uzorcima posmrtnih ostataka pratiti konkretne slučajeve, a upit o grobnicama omogućit će korisnicima da pronađu osnovnu informaciju o statusu DNK analize po mjestu ekshumacije.
Po riječima Kathryne Bomberger, ICMP-ov on-line centar za pitanja o nestalim osobama jest pretraživač koji će znatno unaprijediti "transparentnost i odgovornost u procesu traženja nestalih osoba". Istaknula je kako će srodnici nestalih osoba koji su ICMP-u dali uzorak krvi prvi put moći putem te internetske stranice pratiti status njihovih slučajeva te da će, ako ICMP pronađe podudaranje DNK, obitelji biti upućene instituciji koja je od ICMP-a dobila izvještaj o podudaranju.
Po podacima Međunarodne komisije za nestale osobe, više od 14.000 ljudi vodi se nestalima nakon rata u BiH, Hrvatskoj i na Kosovu.