Autor: zmat
ZAGREB, 20. siječnja 2011. (Hina) - Pregled važnijih sportskih događaja do 12.30 sati.

MELBOURNE - Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u 3. kolo prvog "Grand Slam" turnira sezone, Australian Opena u Melbourneu, on je u susretu 2. kola svladao Kolumbijca Santiaga Giralda sa 6-3, 7-6 (1), 6-1 za dva sata igre. Protiv 59. igrača svijeta Čilić je uspio slaviti u tri seta iako je imao samo 47 posto ubačenih prvih servisa. Ipak, uspio je spasiti čak 11 od 12 "break-lopti" Kolumbijca, dok je on sam realizirao četiri od pet prilika za oduzimanje protivničkog servisa. Bio je ovo drugi međusobni dvoboj Čilića i Giralda i druga pobjeda našeg igrača.

U 3. kolu Čilić će igrati protiv Amerikanca Johna Isnera s kojim se dosada nije susretao.

Petra Martić nije se uspjela plasirati u 3. kolo ženksog turnira, u susretu 2. kola bolja od nje je sa 6-3, 6-4 bila 12. nositeljica, Poljakinja Agnieszka Radwanska nakon sat i 26 minuta igre. Porazom Martić, ostali smo bez predstavnica u ženskom dijelu turnira u Melbourneu.

MELBOURNE - Rezultati susreta 2. kola s prvog teniskog "Grand Slam" turnira sezone, Australian Opena u Melbourneu:

TENISAČI:

Rafael Nadal (Špa/1) - Ryan Sweeting (SAD) 6-2, 6-1, 6-1

Bernard Tomić (Aus) - Feliciano Lopez (Špa/31) 7-6 (4), 7-6 (3), 6-3

MARIN ČILIĆ (HRV/15) - Santiago Giraldo (Kol) 6-3, 7-6 (1), 6-1

Mihail Južni (Rus/10) - Blaž Kavčič (Slo) 6-3, 6-1, 5-7, 4-6, 6-1

Miloš Raonić (Kan) - Michael Llodra (Fra/22) 7-6 (3), 6-3, 7-6 (4)

Oleksandr Dolgopolov (Ukr) - Benjamin Becker (Njem) 6-3, 6-0, 3-6, 7-6 (3)

Jo-Wilfried Tsonga (Fra/13) - Andreas Seppi (Ita) 6-3, 7-6 (1), 7-6 (5)

Ayumi Morita (Jap) - Caroline Garcia (Fra) 6-4, 6-4

Simona Halep (Rum) - Alisa Klejbanova (Rus/24) 6-4, 7-6 (2)

Samantha Stosur (Aus/5) - Vera Duševina (Rus) 6-3, 6-2

ZAGREB - Gostujući u Dnevniku Hrvatske televizije Igor Štimac je najavio odustajanje od borbe za funkciju predsjednika Hrvatskog nogometnog saveza (HNS) ukoliko kandidaturu za prvog čovjeka hrvatskog nogometa preda Zvonimir Boban.

"Spreman sam iste sekunde povući se iz borbe za predsjednika HNS-a i prekinuti sve akcije ukoliko se Zvonimir Boban kandidira za predsjednika HNS-a, a dosadašnje vodstvo se povuće," kazao je Štimac za HTV.

Štimac je danas, mjesec dana nakon što je Vlatko Marković na Izbornoj skupštini Hrvatskog nogometnog saveza (HNS) izabran za novog predsjednika HNS-a, u Kući nogometa predao 23 potpisa članova skupštine HNS-a, što mu je dovoljno za sazivanje izvanredne Skupštine.

Štimac se u sjedištu HNS-a u Rusanovoj ulici pojavio u poslijepodnevnim satima, a papir s potpisima skupštinara je predao tajnici jer predsjednik HNS-a Marković, niti glavni tajnik Zorislav Srebrić nisu bili u zgradi. Štimac je sakupio 23 potpisa, a prema Statutu HNS-a za sazivanje Izvanredne skupštine potrebno je 17 potpisa. Ukoliko su potpisi pravovaljani predsjednik HNS-a u roku od 30 dana mora sazvati novu skupštinu.

Na izborima koji su održani u prosincu Marković je nakon tajnog glasovanja osvojio 25 glasova, a Štimac 24 glasa. Sjednica je trajala više od tri sata prepunih incidenata, vrijeđanja, čak i naguravanja. Vlatko Marković dužnost predsjednika HNS-a obnaša od 1998. godine.

MALMO - Rezultati susreta sa svjetskog prvenstva rukometaša u Švedskoj.

6. Australija 4 0 0 4 59:153 0

KOBLENZ - Hrvatski napadač Srđan Lakić bio je trostruki strijelac za Kaiserslautern koji je u osmini finala njemačkog Kupa kao gost svladao trećeligaša Koblenz sa 4-1 (0-1), te se tako plasirao u četvrtfinale. Domaći su poveli golom Klasena u 17. minuti, a s tim se rezultatom otišlo i na odmor s obzirom da Lakić nije uspio iskoristiti kazneni udarac u 37. minuti. Naš napadač se iskupio za promašaj s bijele točke već početkom nastavka kada je golovima u 54. i 59. minuti preokrenuo rezultat, a "hat-trick" je kompletirao u 66. minuti. U međuvremenu se u strijelce upisao i Nemec u 64. minuti.

Lakić je igrao do 79. minute, dok je drugi hrvatski igrač u redovima Kaiserslauterna Ivo Iličević igrao do 67. minute.

U drugom susretu osmine finala igranom u srijedu Nuernberg je sa 2-0 kao gost svladao Kickers iz Offenbacha.

Ranije su plasman u četvrtfinale njemačkog Kupa osigurali Hoffenheim, Schalke 04, Duisburg, Energie, Bayern i Alemannia.

LILLE - U zaostalom susretu 18. kola le Championata lider francuskog nogometnog prvenstva Lille je pobijedio Nancy 3:0 i povećao prednost na ljestvici na četiri boda pred Paris St Germainom. Golove za Lille zabili su Gervinho (47, 61) i Eden Hazard (49). Domaćin je mogao postići gol i u prvom poluvremenu, no Yohan Cabaye je u 40. minuti promašio jedanaesterac. Gosti su utakmicu zaključili s igračem manje nakon što je u 74. minuti isključen Andre Luiz.

Lille sada ima 38 bodova, četiri više od PSG-a, Rennesa i Lyona.

MILANO - U odgođenom susretu 16. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je na San Siru pobijedio Cesenu 3:2 (3:2). Golove za aktualnog europskog i talijanskog prvaka postigli su Samuel Eto'o (14), Diego Milito (15) i Cristian Chivu (45+1), dok su strijelci za goste bili Erjon Bogdani (23) i Emanuele Giaccherini (29). Strijelac drugog gola za Cesenu u 74. minuti je dobio crveni karton. Ovom pobjedom Inter je skočio na četvrto mjesto Serie A sa 35 bodova, šest manje od lidera Milana, no Inter ima i utakmicu manje.

RIM - U susretu osmine finala talijanskog nogometnog Kupa Roma je u gradskom derbiju pobijedila Lazio 2:1. Golove za Romu postigli su Borriello (53-11m) i Simplicio (77), dok je strijelac za Lazio bio Hernanes (58). Plasman u četvrtinale izborila je i Sampdorija koja je nakon izvođenja kaznenih udaraca pobijedila Udinese 5:4. Nakon 90 minuta rezultat je bio 1:1, a nakon 120 minuta igre 2:2. Strijelci za Sampu bili su Macheda (32) i Pazzini (108), a za Udinese Isla (90) i Denis (91).

Još ranije plasman u četvrtfinale izborili su Palermo, Parma, Napoli, Inter i Juventus. U posljednjem susretu osmine finala u četvrtak se sastaju Milan i Bari.

SEVILLA - Nogometaši Barcelone plasirali su se u polufinale španjolskog nogometnog Kupa iako su u uzvratnom četvrtfinalnom dvoboju izgubili na gostovanju kod drugoligaša Betisa u Sevilli sa 1-3. No, kako je prva utakmica na Camp Nou završila pobjedom Barcelone od 5-0, ukupni je rezultat 6-3 u korist Barcelone. Betis je poveo 2-0 golovima Jorgea Moline u 2. i 7. minuti, na 2-1 smanjio je Lionel Messi u 38., da bi konačnih 3-1 postavio Arzu u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena.

Uz Barcelonu, u polufinale se plasirala i Almeria koja je kao gost svladala Deportivo iz La Corune sa 3-2, što joj je uz 1-0 uspjeh iz prve utakmice bilo dovoljno za prolazak.

Još ranije se u polufinale plasirala i Sevilla, dok će o posljednjem sudioniku polufinala odlučivati Atletico i Real iz Madrida, a prva je utakmica završila pobjedom Reala od 3-1.

LEEDS - U ponovljenom susretu trećeg kola engleskog nogometnog FA kupa Arsenal je na Elland Roadu pobijedio Leeds United 3:1. Golove za "Topnike" postigli su Samir Nasri (5), Bacary Sagna (35) i Robin Van Persie (76), dok je strijelac za domaćine bio Johnson (37). Prva utakmica igrana u Londonu završila je 1:1, nakon što je Arsenal izjednačio iz jedanaesterca u sudačkoj nadoknadi.

MADRID - Hrvatski košarkaški reprezentativac Ante Tomić postigao je sedam koševa (šut za dva 3-6, slobodna bacanja 1-1) uz jedan skok i dvije asistencije za 19 minuta igre u 78-58 pobjedi madridskog Reala protiv Partizana u susretu 1. kola skupine G TOP-a 16 Eurolige. Nikola Vujčić je u 60-58 pobjedi Efes Pilsena protiv Montepaschija u drugom susretu 1. kola skupine G igrao 23 minute, te za to vrijeme postigao osam poena (šut za dva 4-9) uz dva skoka i četiri asistencije.