SKV: Sport u 12.30 sati

Autor: zmat
ZAGREB, 21. prosinca 2010. (Hina) - Pregled važnijih sportskih događaja do 12.30 sati.

COURCHEVEL - Hrvatska skijašica Ana Jelušić zauzela je 12. mjesto u prvoj vožnji slaloma za Svjetski kup u Courchevelu, te je prvi put ove sezone izborila nastup u drugoj vožnji. U prvom slalomu sezone u Leviju Jelušić se nije uspjela plasirati među najboljih 30, dok je u drugom u Aspenu odustala.

Jelušić je na stazi koju je postavio njezin trener Zoran Sobol za najbržom, Finkinjom Tanjom Poutiainen zaostala 1.60 sekundi.

Drugo mjesto u prvoj vožnji zauzela je Austrijanka Marlies Schild sa 11 stotinki slabijim vremenom od Poutiainen, a treće Francuskinja Nastasia Noens sa 37 stotinki zaostatka.

Druga vožnja na rasporedu je od 13 sati.

MANCHESTER - Nogometaši Manchester Cityja propustili su barem na neko vrijeme zasjesti na prvo mjesto engleskog prvenstva nakon što su u susretu 18. kola Premier lige izgubili na svom terenu od Evertona sa 1-2 (0-2), te tako ostali na dva boda zaostatka za gradskim suparnikom Manchester Unitedom. Gosti iz Liverpoola poveli su 2-0 golovima Cahilla (4) i Bainesa (19), a konačni rezultat postavio je Jagielka (72-ag).

Manchester United je na vrhu ljestvice sa 34 boda iz 16 utakmica, Arsenal je drugi sa 32 iz 17, Manchester City treći sa 32 iz 18, a Chelsea četvrti sa 31 iz 17. Everton je 14. sa 21 bodom.

SANTANDER - U posljednjem susretu 16. kola španjolskog nogometnog prvenstva Racing iz Santandera i Hercules iz Alicantea igrali su 0-0. Hercules je ovim bodom ostao 12. sa 19 bodova, dok je Racing stigao na 14. poziciju sa 18. Vodi Barcelona sa 43 boda ispred Reala iz Madrida koji ima 41.

KAIRO - Napadač aktualnog europskog i svjetskog nogometnog prvaka Intera iz Milana i kapetan kamerunske reprezentacije Samuel Eto'o (29) po četvrti je pu u karijeri izabran za afričkog nogometaša godine. Eto'o je bio proglašen za igrača godine u Africi tri puta zaredom, od 2003. do 2005. godine, a za ovogodišnji naslov najzaslužnije su njegove sjajne igre u dresu Intera s kojim je u 2010. osvojio četiri trofeja - Ligu prvaka, svjetsko klupsko prvenstvo, talijansko prvenstvo i Kup.

Drugo mjesto u ovogodišnjem izboru osvojio je prošlogodišnmji pobjednik, napadač Chelseaja i kapetak reprezentacije Obale Bjelokosti Didier Drogba, dok je treći napadač reprezentacije Gane Asamoah Gyan.

U izboru za nogometaša Afrike sudjeluju 53 izbornika i kapetana reprezentacija s Crnog kontinenta.