SKV: Sport u 12.30 sati

Autor: imli
ZAGREB, 9. siječnja 2011. (Hina) - Pregled važnijih sportskih događaja do 12.30 sati:

ZAGREB/ADELBODEN - Nakon prve vožnje današnjeg slaloma Svjetskog kupa u Adelbodenu u vodstvu je Ivica Kostelić, a na drugom mjestu nalazi se Austrijanac Marcel Hirscher (+0,78), i on je jedini čiji je zaostatak za Kostelićem unutar jedne sekunde. Na trećem mjestu je još jedan Austrijanac Manfred Pranger (+1,34), a slijedi Šveđanin Andre Myhrer (+1,47), koji je prije tri dana slavio na Sljemenu. Od Kostelićevih konkurenata za ukupnu pobjedu u Svjetskom kupu treba reći da Norvežanin Aksel Lund Svindal ne vozi današnji slalom, Benjamin Raich je odustao u prvoj vožnji, a Švicarac Silvan Zurbriggen je na 10. mjestu sa velikim zaostatkom (+2,02). Prva vožnja bila je kobna i za odlične slalomaše poput Razzolija, Lizerouxa i Grangea, koji su svi odustali. Preostala dva hrvatska predstavnika Dalibor Šamšal i Natko Zrnčič Dim, koji su imali visoke startne brojeve, nisu uspjeli izboriti drugu utrku. Šamšal je završio na 38. mjestu (+4,39), a Natko Zrnčič Dim na 41. poziciji (+4,77). Druga vožnja na rasporedu je u 13.30 sati.

15. Axel Back (ŠVE) 58,08 +2,84

ZAGREB - U dvoboju 15. kola regionalne košarkaške NLB lige Zagreb je u svojoj dvorani porazio Igokeu iz BiH sa 85:77 (37:40). Za Zagreb su najviše koševa dali Žorić (25) i Simon (16), a za goste Nadfeji (20). Zagreb ima omjer 8:6 uz zaostalu utakmicu sa Radničkim, dok Igokea ima 6 pobjeda i 9 poraza.

BRISBANE - Švedski tenisač Robin Soderling osvojio je ATP turnir u Brisbaneu, pobijedivši u finalu Amerikanca Andyja Roddicksa sa 6-3, 7-5. Soderlingu je to sedmi osvojeni turnir u karijeri i u ponedjeljak bi na ATP listi trebao preskočiti Andyja Murrayja, te zasjesti na četvrto mjesto.