Najnižu cijenu dionica vlada će utvrditi naknadno, stoji u priopćenju srbijanske vlade, koja ističe kako je prihvaćeno izvješće privatizacijskog savjetnika o procjeni tržišne vrijednosti 100 posto kapitala te tvrtke od 2,43 milijarde eura.
Prodaja dionica, kako se najavljuje, bit će u ovlasti srbijanskoga ministarstva financija, koje će birati i strateškog partnera te odrediti najnižu cijenu većinskog udjela koji će biti ponuđen na međunarodnom natječaju.
Natječaj bi trebao biti objavljen u "Financial Timesu", a postupak vezan uz prodaju, kako se očekuje, trebao bi završiti do kraja godine.
Zaposlenici i bivši zaposlenici moći će dobiti dionice čija vrijednost ne premašuje 6,52 posto procijenjene vrijednosti tvrtke, a građani Srbije, koji imaju pravo na besplatne dionice javnih poduzeća, dobit će 15 posto dionica "Telekoma Srbije". Pravo na besplatne dionice, po zakonu, imaju svi punoljetni građani s prebivalištem u Srbiji koji su na biračkome popisu. Oni mogu imati dionice u šest javnih poduzeća (Naftna industrija Srbije (NIS), Telekom Srbije, Elektroprivreda Srbije, Javno poduzeće Aerodrom "Nikola Tesla", JAT Airways i Galenika).
"Telekom Srbije" bio je 2009. na srbijanskome tržištu tvrtka s najvećom ostvarenom neto dobiti od 13,3 milijarde dinara. Na tržištu fiksne telefonije tvrtka uživa monopolistički položaj s 3,2 milijuna korisnika, a s 5,9 milijuna korisnika zauzima oko 60 posto tržišta mobilne telefonije.
"Telekom Srbije" u stopostotnom vlasništvu ima i telekomunikacijsku tvrtku "Mtel" u Crnoj Gori, koja funkcionira kao treći mobilni operater u toj državi, te 65 posto vlasništva u "Telekomu Srpske" u Bosni i Hercegovini. "Telekom Srbije" u vlasništvu je države Srbije s 80 posto, a 20 posto te tvrtke u vlasništvu je grčke tvrtke OTE, čiji je suvlasnik "Deutsche Telekom".