Obersnel je istaknuo kako veseli da Rijeka i dalje diše lijevo i da su Riječani na izborima poslali jasnu poruku da ne žele nikakve desne opcije.
Izbore je obilježio slab odaziv birača, za što vjerojatno postoji više uzroka, prije svega opće nezadovoljstvo politikom unatrag pet, šest godina, pogotovo od početka krize, što za posljedicu ima pad standarda i niz problema koji su pogodili dio sugrađana, rekao je Obersnel na konferenciji za novinare.
Nastavio je da je to nezadovoljstvo rezultiralo manjim interesom za izbore i za praćenje politike i političara dodavši kako osobno smatra da nisu sve politike iste, niti su svi političari jednaki.
Govoreći o rezultatima prvog kruga izbora, rekao je da je činjenica da je veliki ili veći izlaz zabilježen u gradovima, koji su se odlučili za promjenu, a da je primjer za to Split, gdje dosadašnja vlast nije ušla u drugi krug, ni osvojila značajniji dio u gradskom vijeću.
Dodao je da bi se, tako gledajući, mogla povući paralela i reći da Riječani nisu bili spremni ili nisu željeli promjene.
Ocijenio je da su dobar rezultat u Rijeci ostvarili i Hrvatski laburisti, Primorsko goranski savez i Akcija mladih dodavši kako smatra da su to lijevo orijentirane stanke ili bar stranke centra, bliže ljevici.
Rekao je i da vjeruje da će Riječani izaći na drugi krug izbora, kada će birati između njega i HDZ-ova kandidata Hrvoja Burića, te da će glasati razumom i srcem i birati europsku Rijeku.
Odgovarajući na pitanja novinara o tome što je u prvom krugu dobio manju potporu nego 2009., Obernel je rekao da nije samo on dobio manju podršku, navodeći da su Hrvatski laburisti svojom politikom uspjeli pridobiti dio birača koalicije te da to pripisuje tome što postoji određeno nezadovoljstvo stanjem u državi.
Slično se desilo i na izborima 2001. kada je koalicija predvođena SDP-om imala nešto slabiji rezultat upravo u kontekstu činjenice da je došlo do promjene vlasti u državi, rekao je Obersnel.