Londonski FTSE porastao je 0,19 posto na 6.644 boda, frankfurtski DAX za 0,3 posto na 8.304 boda, dok je pariški CAC bio u blagom minusu, od 0,09 posto i iznosio 3.941 bod.
Dionice kompanija za njegu zdravlja uživaju prednost stabilne potražnje za tim uslugama i ove su godine popularne zbog pesimizma vezanog za globalni rast i nižih očekivanja dobiti kompanija čije sudbine ovise o gospodarskom ciklusu.
"Ulagači će i dalje tragati za prinosima, za sigurnošću, i spremni su za to i platiti, pa će defanzivne dionice još više poskupiti", rekao je Andrew Cole, menadžer u tvrtki Baring Asset Management.
Ove je godine sektor zdravstvene skrbi, zajedno za sektorom proizvodnje hrane i pića, među onima koji bilježe najveći rast cijena dionica.
Dionice farmaceutske kompanije AstraZeneca i kompanije mješovite robe Wm Morrison bilježile su najmanje oscilacije u cijenama u protekle tri godine, da bi ove godine dobile na vrijednosti oko 14 odnosno 10 posto.
Prehrambene, komunalne, telekomunikacijske i zdravstvene kompanije najugodnije su iznenadile u sezoni objave tromjesečih poslovnih rezultata.
"Ulagači ne kupuju dionice jer su optimistični već zato što ima malo alternativa ", rekao je Emmanuel Cau, strateg u banci JPMorgan.
"Akteri na tržištu ne vide dobre znakove u smislu gospodarskog rasta pa će i dalje tražiti defanzivne dionice", dodaje Fabrice Theveneau iz banke Societe Generale.
Indeks Tokijske burze Nikkei pao je 0,16 posto na 14.758 bodova.