Eurom se u takvim okolnostima trgovalo po 1,3370 dolara, što znači da je na manjem gubitku, od 0,12 posto, u odnosu na zatvaranje u prethodnom trgovanju.
Jedinstvena europska valuta ostala je gotovo nepromijenjena prema jenu i njome se trgovalo po 125,20 jena.
Dolar je za 0,12 posto ojačao prema jenu, na 93,68 jena, i drži se i dalje nadomak najviše razine u gotovo tri godine od 94,465 jena, na koju se popeo 11. veljače.
Nove smjernice ulagačima će dati najnoviji gospodarski pokazatelji od kojih je prvo na redu izvješće londonske tvrtke Markit o preliminarnom indeksu menadžera nabave u eurozoni, na rasporedu za objavu u četvrtak.
U fokusu tržišta su i talijanski izbori koji započinju ovoga vikenda. Ako izbori iznjedre rascjepkani parlament, čime bi provedba reformi u toj krizom pogođenoj zemlji mogla biti dovedena u pitanje, ulagači bi mogli krenuti u prodaje eura.
Jenu su nakratko poticaj pružile najnovije izjave premijera Shinzoa Abea da se smanjila potreba za uspostavom javno-privatnog fonda za potrebe kupovine međunarodnih obveznica.
U međuvremenu se u središtu pozornosti našla britanska funta, zabilježivši najnižu razinu u više od osam mjeseci prema dolaru i najnižu razinu u 16 mjeseci prema euru. Veće prodaje uslijedile su nakon zabilješki s posljednjeg zasjedanja britanske središnje banke, koje su pokazale da su dužnosnici spremni na daljnje ublažavanje monetarne politike.
Pozornost će tržišta sada usmjeriti objavi bilješki s posljednjeg sastanka američke središnje banke Fed. Svaka naznaka da je Fed blizu smanjenja programa kupovine obveznice mogla bi pružiti poticaj dolaru.