"Prethodni Ustav našu zemlju u međunarodnom smislu čini nekredibilnom, jer se nismo ni u ustavno-pravnom smislu ogradili od Miloševićeva vremena i to čitava Europa očekuje od nas", rekao je Tadić i istaknuo da poštuje stajalište manjina koje pragmatično gledaju na razloge zbog kojih ovaj Ustav treba usvojiti.
Tadić je o prijedlogu novog Ustava u Subotici razgovarao s predstavnicima manjinskih nacionalnih vijeća Hrvata, Mađara i Bunjevaca.
"Definirali smo i tražili rješenja i za ključne manjinske probleme. Vrlo je bitno, ne samo prije referenduma, nego i prije novih izbora, da predstavnici svih nacionalnih manjina imaju mogućnost iskazati političku volju kroz rad parlamenta i u tom smislu bit će nužne promjene zakona", rekao je Tadić i istaknuo da i političke stranke moraju razmisliti kako na najbolji način pružiti priliku predstavnicima nacionalnih manjina da sudjeluju u radu srbijanskog parlamenta.
Krovno tijelo hrvatske manjine u Srbiji poručilo je sunarodnjacima da sami odluče hoće li podržati prijedlog novog Ustava Srbije na referendumu koji se održava u subotu i nedjelju.
Analizirajući taj dokument Hrvatsko nacionalno vijeće je na posljednjoj sjednici ocijenilo da Ustav ima ozbiljne nedostatke u dijelu koji se odnosi na položaj Vojvodine i ostvarivanja prava nacionalnih manjina, ali da ipak predstavlja iskorak u odnosu na postojeći "Miloševićev Ustav".