Tako je euro do podneva dosegnuo 1,2767 dolara, da bi potom blago oslabio na 1,2754 dolara za euro. Dolar je neznatno oslabio i prema jenu, za 0,1 posto, spustivši se na 117,50 jena.
Tečaj eura ostao je pak nepromijenjen u odnosu na jen, zadržavši se na razini od oko 150,01 jena za euro nakon što je u ponedjeljak dosegnuo najvišu razinu u proteklih mjesec dana od 150,27 jena za euro.
Indeks industrijske proizvodnje američkog Instituta za upravljanje nabavom spustio se u rujnu na 52,9 bodova, što je njegova najniža razina od svibnja 2005. U kolovozu je taj indeks iznosio 54,5 bodova.
Euro je uoči očekivanja ovotjedne odluke Europske središnje banke (ECB) o podizanju kamatnih stopa na 3,25 posto crpio potporu iz solidnih podataka o industrijskom sektoru eurozone.
Također, ulagači nisu baš bili skloni kupovinama američke valute uoči važnog podatka o broju zaposlenih u SAD-u, koji se očekuje u petak, a mogao bi donekle ublažiti neizvjesnost oko toga usporava li rast američkog gospodarstva dovoljno da opravda sniženje kamatnih stopa.
"Nakon objave podatka o padu industrijske proizvodnje u SAD-u tečaj eura ojačao je na 1,2750 dolara za euro i otada nije bilo većih oscilacija", konstatirao je Niels Christensen. "No, nema nikakvih naznaka recesije pa smatram da smo još jako daleko od sniženja kamatnih stopa", dodao je.
Jen je blago ojačao nakon što je novi japanski ministar financija Koji Omi izjavio da je s obzirom na ekonomske prilike opravdano konstatirati kraj razdoblja deflacije.