Oglašena početna cijena za 618.794 dionice Dalmacijavina iznosila je 12,37 milijuna kuna, odnosno 10 posto od nominalne vrijednosti tih dionica, a riječ je o drugom pokušaju privatizacije splitskog proizvođača pića.
Odluka o boljem ponuđaču trebala bi biti donesena na idućoj sjednici Upravnog odbora HFP-a, vjerojatno tijekom ovog mjeseca.
Uz zadržavanje trenutnih 518 zaposlenika tvrtke, od ponuđača se tražilo i da se obveže kako će platiti sve dospjele obveze Dalmacijavina prema državnim vjerovnicima, a koje su krajem lipnja ove godine iznosile više od 368 milijuna kuna.
Lovranska tvrtka Luje je za dionice Dalmacijavina ponudila 12,41 milijuna kuna te je ponudila zadržavanje zatečenih zaposlenika na razdoblje od dvije godine, kao i mogućnost povećanja broja radnika uslijed povećanja proizvodnje.
Uz preuzimanje obveze namirenja dugovanja Dalmacijavina, u razdoblju do 2011. godine iz te tvrtke nude ulaganje ukupno 235 milijuna kuna, i to dijelom iz vlastitih, a dijelom iz kreditnih sredstava.
Iz Keruma su pak za dionice ponudili cijenu od 12,37 milijuna kuna te zadržavanje svih radnika na razdoblje od godinu dana "uz mogućnost njihovog premještanja unutar Grupe".
U narednih pet godina ponudom Keruma predviđena su ulaganja od 180 milijuna kuna - 150 milijuna kuna vlastitih sredstava te 30 milijuna kuna iz budućeg poslovanja Dalmacijavina.
U ponudi se navodi i kako su u Kerumu spremni podmiriti sve obveze Dalmacijavina prema državnim vjerovnicima, "sukladno naknadnom dogovoru s ponuditeljem (HFP) o načinu i dinamici plaćanja".
Danas je istekao i rok za podnošenje ponuda za kupnju 97,79 posto dionica imotskog proizvođača trikotaže Trimot, i to po nominalnoj cijeni od 61,6 milijuna kuna, no na taj natječaj nije pristigla niti jedna ponuda.