ZAGREB, 24. srpnja 2006. (Hina) - Pregled događaja do 21 sat.

ZAGREB - Komisija za izbor Hrvatskog nogometnog saveza (HNS) u uži je izbor za novoga izbornika hrvatske reprezentacije uvrstila Branka Ivankovića, Slavena Bilića i Marijana Vlaka, a nasljednik Zlatka Kranjčara na klupi "vatrenih" bit će poznat u utorak nakon sastanka Izvršnog odbora HNS-a koji počinje u 11. Novi izbornik mora dobiti povjerenje najmanje 10-orice od 19 članova IO-a.

ZAGREB - Hrvatski tenisač Mario Ančić ozlijedio je koljeno vozeći se na jet-skiju u hvarskom akvatoriju, a zasad se ne zna težina ozljede, te hoće li Splićanin otići na američko-kanadsku turneju, piše web-portal salatara.com. Ančić se nakon jutarnjeg treninga odlučio zabaviti jet-skiem po moru i skupo platio vožnju, jer je pri padu ozlijedio desno koljeno, a stanje ozljede biti će poznato nakon magnetske rezonance i pregleda kod dr. Hašpla u utorak. Već sada je sigurno da Ančić neće imati provjera sve do US Opena, ako će uopće biti spreman do tada.

ZAGREB - Indijac Abhinav Bindra osvojio je naslov svjetskog prvaka u disciplini zračna puška 10 metara u Zagrebu. Bindra je do zlata stigao s ukupno pogođenih 699.1 krugova (597 u kvalifikacijama, te 102.1 u finalu). Srebrnu medalju osvojio je Rumunj Alin George Moldoveanu sa 698.3 krugova (597 i 101.3), a brončanu Kinez Qinan Zhu sa 697.9 (595 i 102.9). Od hrvatskih predstavnika najbolji je bio Ivica Vrkić na 80. mjestu sa 583 kruga, Goran Adamović je bio 88. sa 581, a Marin Šebalj 97. sa 579.

Momčadski, zlatnu medalju osvojili su Kinezi sa 1783 kruga, koliko su pogodili i srebrni Rusi, dok su broncu osvojili Austrijanci sa 1782. Hrvatska je zauzela 23. mjesto sa 1743.

ZAGREB - Kineskinja Li Du osvojila je naslov svjetske prvakinje u disciplini zračna puška 10 metara na SP u strelajštvu u Zagrebu. Li Du je do zlata stigla s pogođenih 502.1 krugova (398 u kvalifikacijama i 104.1 u finalu). Srebro je sa 501.8 krugova (398 i 103.8) osvojila Čehinja Katerina Kurkova, a broncu sa 500.9 krugova (398 i 102.9) Kazahstanka Olga Dovgun. Od hrvatskih streljačica najbolja je bila Snježana Pejčić na 41. mjestu sa 393 kruga, Suzana Cimbal-Špirelja je bila 63., a Sanja Koacs 65. sa 391 pogođenim krugom.

Ekipno zlato osvojile su Njemice sa 1192 kruga, srebro je pripalo Kineskinjama sa 1190, a bronca Ruskinjama sa 1187. Hrvatska je osvojila 14. mjesto sa 1175 krugova.