Autori su publikacije, tiskane na hrvatskom i engleskom jeziku s namjerom da se taj značajni arheološki lokalitet predstavi široj javnosti, uz akademika Nenada Cambija, i Miroslav Glavičić, Dražen Maršić, Željko Miletić i Joško Zaninović.
Publikaciju je danas predstavio akademik Nenad Cambi koji je i predvodio istraživačke radove na lokalitetu rimskog vojnog logora Burnum, gdje je krajem 2003. otkriven amfiteatar. Osvrt na dosadašnje istraživačke radove na tom lokalitetu dala je arheologinja dr. Mirjana Sanader.
U Puljanima u arheološkom centru, prvom takve vrste u Dalmaciji, uredit će se izložbeni prostor drniškog Gradskog muzeja s eksponatima s nalazišta rimskog amfiteatra Burnum, te prostor namijenjen za edukaciju studenata i boravak arheologa koji će raditi na daljnjim istraživanjima.
Nacionalni park Krka, u sklopu kojega se nalazi taj lokalitet nedaleko od Ivoševaca, najvećim je dijelom, uz Ministarstvo kulture, osigurao sredstva za istraživačke radove. Projekt je sustavni dio kulturno-povijesne baštine na području Nacionalnog parka Krka, koja će nakon konzervatorskih radova biti dostupni i turistima.
Drniški Gradski muzej provodit će i dalje arheološka istraživanja na tom lokalitetu, što je i ugovoreno s NP Krka i Sveučilištem u Zadru.