Dolar je oslabio oko 0,3 posto prema jenu, na 112,27 jena. I euro je bio na dobitku prema dolaru, nekih 0,13 posto, dosegnuvši 1,2748 dolara. Funta je stajala 1,8603 dolara dok je švicarski franak iznosio 1,2235 franaka za dolar.
Američka valuta bilježila je dobitke posljednjih tjedana, ostvarujući koristi od rasprodaja na tržištima dionica, tržištima valuta zemalja u razvoju i robnim tržištima koja je potaknula ulagače da rizičnije udjele pretvore u gotovinu. No takav poticaj, po riječima analitičara, sada gubi na snazi.
"Svjedočimo blažoj stabilizaciji situacije nakon ponešto panike koja je bila prisutna u prošlom tjednu; tržišta dionica bilježe oporavak tijekom jutra", kazao je valutni strateg u KBC-u u Bruxellesu, Peter Fontaine."Postoji nekoliko signala koji upućuju na to da je priča o izbjegavanju rizika uračunata na tržištu te se sada možemo pokrenuti", dodao je.
Američka valuta nije uspjela probiti granicu iznad 113 jena, no i dalje je na dovoljnom razmaku od najniže razine u zadnjih osam mjeseci od nešto ispod 109 jena zabilježene ranije u svibnju.
Euro, s druge strane, nije značajnije reagirao na optimističan pokazatelj povjerenja potrošača u Njemačkoj kao ni na podatak iz eurozone o tekućem računu platne bilance i ulaganjima.
Pokazatelj potrošačkog povjerenja tvrtke za istraživanje tržišta GfK pokazao je porast na 6,8 bodova u lipnju, što je njegovo najveće očitanje od kraja 2001., nakon naviše revidiranog svibanjskog indeksa od 5,8 bodova. Tekući račun bilance plaćanja u eurozoni pokazao je smanjenje manjka na 3,2 milijarde eura u ožujku u odnosu na četiri milijarde ostvarenog manjka u prethodnom mjesecu.
Financijska tržišta u Londonu i Sjedinjenim Državama, dva najveća svjetska središta za trgovanje devizama, u ponedjeljak ne rade zbog obilježavanja državnih praznika.