Uspostavom e-Governmenta unaprijedit će se učinkovitost Gradske uprave, a svim građanima pružat će se kvalitetnija, brža i jeftinija usluga kojom će se osigurati interaktivna komunikacija između građana i lokalne uprave.
Memorandum su svečano potpisali gradonačelnik Siska Dinko Pintarić i zamjenik veleposlanika SAD-a u Hrvatskoj Greg Delawie. Potpisivanju su bili nazočni predstavnici Američke agencije za međunarodni razvoj (USAID), koja jedinicama lokalne samouprave pruža tehničku potporu u uspostavi sustava e-Governmenta, te Urban instituta, ugovornog partnera USAID-a.
Sisački gradonačelnik Pintarić zahvalio je Veleposlanstvu SAD-a, USAID-u i Urban institutu na suradnji u uvođenju elektroničke javne uprave u Sisku, ističući da je Sisak svjestan svojih potencijala i želi uspostaviti kvalitetnu i učinkovitu javnu upravu.
"Središte pažnje svakoga zaposlenika od danas je građanin, uvođenjem sustava e-Governmenta svaki zaposlenik Gradske uprave do kraja godine postat će profesionalac koji će svim građanima isporučivati kvalitetnu i brzu uslugu, kojom će se unaprijediti djelotvornost Gradske uprave", rekao je Pintarić. Napomenuo je da "uprava ne smije biti sama sebi svrhom, te da uvođenje e-Governmenta ne znači samo uvođenje nove kompjutorske opreme i uspostavu lokalnih internetskih stranica, već promjenu načina rada menadžmenta Gradske uprave, pri čemu menadžment više nije naredbodavac, nego koordinator i vrhunski motivator".
Pozvao je predstavnike Veleposlanstva SAD-a i USAID-a na suradnju i na drugim razvojnim projektima koje je Sisak pokrenuo ili pokreće, a u čijem ostvarivanju očekuju međunarodnu potporu.
Zamjenik američkog veleposlanika u Hrvatskoj Delawie čestitao je gradonačelniku Pintariću i njegovim suradnicima na hrabrosti u uvođenju elektroničke javne uprave i najviših svjetskih standarda u organiziranje lokalne samouprave. Naglasio je da Sisak uvodi moderan način upravljanja, čime će se priključiti gradovima, kao što su Pula, Zagreb, Osijek, Split i Šibenik, gdje je uspostavljen e-Government.
Taj učinkovit i vrlo napredan sustav lokalne samouprave, kako je iznio Delawie, sada koristi 55 jedinica lokalne samouprave u Hrvatskoj, te četiri županije (Zagrebačka, Primorsko-goranska, Vukovarsko-srijemska i Požeško-slavonska), a pristup tom sustavu ima preko milijun i pol hrvatskih građana.