Glavaš je, govoreći u ime Kluba HDSSB-a, ustvrdio da povod raspravi o njegovu imunitetu "nije želja da Hrvatska raščisti s mračnim stranama svoje prošlosti, nego je vođena isključivo politikantskim interesima"
"Riječ je o nakaradnom mentalnom sklopu mojih bivših stranačkih kolega, koji su, zbog gubitka vlasti u Osječko-baranjskoj županiji, a nakon što su iscrpili sve političke metode kojima bi tu vlast osvojili, krenuli u ovaj kafkijanski proces", rekao je Glavaš.
Za načelnika Osječko-baranjske policijske uprave Vladimira Fabera kazao je da je politički oktroiran, tvrdeći da je zataškao svjedočenja i prekinuo istrage u svim slučajevima u kojima se ubojstva civila srpske nacionalnosti nisu mogla pripisati Glavašu.
"Da Faber nije vršio selektivnu obradu nerješenih slučajeva, a vršio ju je po nalogu pojedinaca iz vladajuće politike, nikada se više Osijek ne bi mogao nazvati gradom slučajem", rekao je Glavaš.
Ustvrdio je i da je Faber "znao i tko je odgovoran za ubojstvo rezervista JNA u dvorištu policije, kao i pokolj sedam srpskih civila, ali i dva hrvatska policajca Zdravka Pokrajca i Milorada Đekića, 1. kolovoza 1991., u Sarvašu".
"Linija odgovornosti za ta ubojstva ne vodi prema meni, nego prema mom nadređenom, te je zato istraga zabranjena, tada kao i sada", ustvrdio je.
Iako je najavio da će pred Saborom održati politički govor, Glavaš je danas ušao u detalje slučajeva ubojstava civila za koje ga sumnjiči Državno odvjetništvo, odbacujući optužbe iz priložene dokumentacije, te osporavajući vjerodostojnost svjedoka koji su ga javno označili kao nalogodavca tih zločina.
"General sam, ponosan sam na svoje sudjelovanje u Domovinskom ratu i isto bi učinio i danas", rekao je Glavaš, ističući da je sretan što će biti u prilici dati iskaz o svemu, jer, kaže, "nije bilo lako 15 godina živjeti označen kao najveći zločinac istočno od Zagreba".