Primorsko-goranski župan i predsjednik županijskog SDP-a Zlatko Komadina ocijenio je da se euroskepticizam iskazuje i među samim članicama EU-a.
Ustvrdio je kako je zadnji krug proširenja stvorio strah EU-a od daljnjih proširenja te da su "uspostavljeni 'novi' i 'stari' EU unutar Unije pri čemu građani novih članica nemaju ista prava kao i ostali".
Komadina je, govoreći o potrebi ulaska Hrvatske u EU, rekao da je "našoj zemlji put zadan jer nedvojbeno pripada europskoj zajednici naroda".
Direktor riječke izdavačke kuće "Adamić" Franjo Butorac ocijenio je da je bezuvjetno prihvaćanje hrvatskog ulaska u EU postalo modom u svim političkim krugovima.
Podsjetio je i na zanimanje građana država EU-a s višim ekonomskim standardom od hrvatskog, da im se omogući ravnopravna kupnja nekretnina u Hrvatskoj kao i hrvatskim građanima u zemljama EU-a, napomenuvši kako je to i dalje otvoreno pitanje.
Butorac smatra da bi trebalo utvrditi "neke hrvatske posebnosti i zaštititi ih".
Dekan Ekonomskog fakulteta u Rijeci Vinko Kandžija ustvrdio je da je ulazak Hrvatske u u EU "važan zbog prihvaćanja etičkih i drugih načela koje vrijede u njoj" te "zbog potpora iz europskih fondova".
Profesor Fakulteta političkih znanosti u Zagrebu Damir Grubiša ocijenio je da je sadašnji val euroskepticizma u cijeloj Europi samo jedan u nizu koji će uskoro proći.