Sastanak je bio zatvoren za javnost, a po njegovu završetku kardinal Puljić novinarima je izjavio da je Sanaderu čestitao 14. obljetnicu međunarodnoga priznanja Hrvatske (15. siječnja) i izrazio zahvalnost za sve što Hrvatska čini materijalno i politički za opstanak Hrvata u Bosni i Hercegovini.
Razgovarali smo i o stajalištima koja bi mogla poduprijeti izgradnju ravnopravnosti triju naroda u BiH.
"Mi Hrvati u Bosni i Hercegovini ne tražimo nikakve privilegije, nego želimo ravnopravnost triju naroda, ali izražavam bojazan da će novi pristup Ustavu BiH Hrvate staviti u drugi plan. Zato od Republike Hrvatske očekujemo da svojim stavom, a i ustavnim pravom, jer je supotpisnica Daytonskog sporazuma, pomogne Hrvatima u BiH", rekao je kardinal Puljić.
Dodao je da je u tom kontekstu s predsjednikom hrvatske Vlade razgovarao i o načelima da Hrvati u BiH na svim razinama postignu ista prava kao i druga dva naroda te je s tim u vezi spomenuo i prijedlog, odnosno stajalište Biskupske konferencije Bosne i Hercegovine.
Odgovarajući na novinarsko pitanje zašto nije išao na obilježavanje 10. obljetnice Daytona, kardinal je kazao, kako Dayton ništa nije učinio za katolike u BiH. Polovica njih, koji su nestali iz Vrhbosanske nadbiskupije i Banjolučke biskupije, niti po Daytonskom sporazumu, niti od međunarodne zajednice nisu podržani u nastojanju da se vrate svojim domovima, rekao je kardinal Vinko Puljić.