Odlučeno je i da se slobodni prostor Salonita od oko tisuću četvornih metara odmah dade u najam hrvatsko-američkoj tvrtki "Arista Nova" po cijeni 2 eura po četvornom metru radi pokretanja alternativne, ekološki čiste proizvodnje, odnosno gradnje, opremanja i remonta luksuznih jahti u čemu bi se zaposlio veći broj radnika.
To će, po riječima glavnog povjerenika Hrvatske udruge sindikata Joze Marića, omogućiti prekvalifikaciju dijela radnika, te njihovo zapošljavanje u novim ekološki prihvatljivim pogonima na dijelu prostora današnje tvrtke.
Predsjednik HUS-a Ozren Matijašević također je zadovoljan odlukom o izradi stečajnog plana, što znači da stečaj s likvidacijom ne dolazi u obzir, već će se stvoriti pretpostavke za organiziranje druge proizvodnje.
"Zadovoljan sam činjenicom da je donesena pragmatična odluka da se odmah omogući najam dijela prostora Salonita na kojemu će se početkom ožujka opremati prva super luksuzna jahta", kazao je Matijašević.
Predsjednik HUS-a, međutim, nije zadovoljan činjenicom što su na skupštini vjerovnika glasovale, kako kaže, pravne osobe koje su se ogriješile o zakon, tj. koje su Salonit i odvele u stečaj, a u vlasništvu su većinskoga vlasnika Salonita Joze Ćurkovića protiv kojega je podignuta kaznena prijava i raspisana tjeralica zbog malverzacija u poslovanju kojima je oštetio tu tvrtku za višestruke milijunske iznose.
Vjerojatno je to i, posve razumljiv, razlog zašto u glasovanju o navedenim odlukama nije sudjelovao predstavnik Državnog odvjetništva koje je, po službenoj dužnosti, zbog neplaćanja poreza i doprinosa i pokrenulo stečaj.
Na sjednici je zaključeno i kako je nužno regulirati radno-pravni status 142 bivša zaposlenika koji su angažirani na sanaciji terena, a kojima polovinom ožujka istječu ugovori o radu na određeno vrijeme sklopljeni na temelju ugovora Salonita u stečaju s Fondom za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost.