U budućem sazivu parlamenta, koji broji 250 zastupnika, pojedinačno će najjača biti Srpska radikalna stranka (SRS) s 81 mandatom.
Demokratska stranka (DS) Borisa Tadića imat će 64 mjesta u parlamentu, a koalicija Demokratske stranke Srbije (DSS) Vojislava Koštunice i Nove Srbije (NS) Velimira Ilića 46 mandata.
G17 Plus Mlađana Dinkića ima 16 mandata, isto kao i Socijalistička partija Srbije (SPS). Koalicija Liberalno demokratske partije Čedomira Jovanovića, Građanskog saveza Srbije Nataše Mićić, Socijaldemokratske unije Žarka Koraća i Lige socijaldemokrata Vojvodine Nenada Čanka ima 15 mjesta u Skupštini Srbije.
U parlament su ušle i stranke manjina, pa će Koalicija za Sandžak Sulejmana Ugljanina u imati dva zastupnika, Savez vojvođanskih Mađara tri, te Unija Roma Srbije, Romska partija i Koalicija Albanaca Preševske doline po jednog zastupnika.
Objavom konačnih rezultata počeli su teći ustavni rokovi za konstituiranje parlamenta i izbor nove vlade.
Novi saziv parlamenta mora biti konstituiran do 25. veljače, a u najviše tri mjeseca nakon toga mora biti konstituirana nova vlada Srbije. Ako se to ne dogodi, parlament će biti raspušten, te će predsjednik države raspisati izbore koji se moraju održati u roku od 60 dana.
Predsjednik Srbije Boris Tadić ranije je najavio da će konzultacije o sastavu nove vlade početi odmah po objavljivanju službenih i konačnih rezultata izbora.