Prema njegovim riječima, telefoni stalno zvone i ljudi se raspituju za svoje rođake koji su trenutačno u tom dijelu svijeta.
"Neki su se javili jučer da su živi i zdravi, međutim rodbina zove i dalje jer danas ne uspijevaju uspostaviti nikakav kontakt", rekao je Ljubičić i pojasnio da je telefoniranje jako otežano i da zasad nema mogućnosti uspostave nikakvog kontakta.
Kako je ustanovljeno, nijedna turistička skupina iz Hrvatske nije se u trenutku te prirodne katastrofe nalazila u nekom od pogođenih područja. Doduše, iz MVP-a su u nedjelju napomenuli da ne mogu ništa znati o eventualnim pojedinačnim, odnosno neorganiziranim odlascima u ta područja.
Ima različitih slučajeva, neki su putovali u vlastitom aranžmanu iz Hrvatske, a neki i iz drugih zemalja, dodao je Ljubičić.
Hrvatska veleposlanstava u Indoneziji (koje pokriva i Tajland) te Indiji (koje pokriva i Šri Lanku) su, među ostalim, kontaktirale u nedjelju i lokalne bolnice i također nisu došli do nikakvih informacija o eventualno stradalim hrvatskim državljanima.
Najsnažniji potres u posljednjih 40 godina, jačine 9 stupnjeva po Richterovoj ljestvici, koji je u nedjelju ujutro pogodio južnu Aziju, podigavši plimne valove visoke i do deset metara odnio je, prema posljednjim podacima, oko 23.000 ljudskih života. Najteže su stradale Indonezija, Indija i Šri Lanka.