Po nalogu i uz nadzor Odjela za zaštitu od štetnog djelovanja voda Hrvatskih voda, detaljan pregled je ovog tjedna napravila tvrtka Hidroing Osijek, rekao je Vedrina odgovarajući na pitanje vijećnice Dubravke Vuković o nakupinama u Đulinu ponoru zbog potonuća plivajuće brane Bukovik.
Na pitanje novinara nakon sjednice je li slučaj prijavljen policiji, rekao je da će prijavu, zajedno s fotografijama i svim činjenicama, policiji uputiti vjerojatno već danas, ili početkom sljedećeg tjedna.
"Od ožujka do studenoga u tri navrata došlo do potonuća brane Bukovnik na Gornjoj Dobri, ali to nije greška Hrvatskih voda, već sabotaža", ustvrdio je Vedrina.
Rekao je da su nepoznate osobe s brane, na kojoj se za visokog vodostaja skuplja granje i druge naplavine iznad Bukovnika na akumulacijskom jezeru hidroelektrane Gojak, uzvodno od Vražjeg prolaza na Gornjoj Dobri, skinule vijcima pričvršćene poklopce koji se mogu skinuti samo 'pajserima' te ih odbacili u Dobru.
Činjenica da su poklopci nađeni na dnu Dobre uzvodno ukazuje da je to namjerno učinjeno, inače bi bili nizvodno, rekao je Vedrina na sjednici Županjske skupštine.
Na pitanje o čišćenju nakupina, koje su sad došle do Đulina ponora i sprječavaju normalno poniranje Dobre, Vedrina je rekao da je čišćenje skupo i vrlo zahtjevno te da ga mogu obaviti samo Gorska služba spašavanja i speleolozi. Čišćenje 2001. stajalo je oko 700 tisuća kuna, a 2002. oko 800 tisuća kuna, dodao je.
Na današnjoj sjednici usklađen je proračun Županije za 2004. u iznosu od 116,4 milijuna kuna, što je 15,5 posto manje od planiranih 137,8 milijuna kuna. Pročelnica Upravnog odjela za proračun i financije Marija Generi objasnila je da Županija, zbog obustavljanja zaduživanja jedinica lokalnih i regionalnih samouprava, nije dobila suglasnost Vlade za zaduživanje za modernizaciju cesta, te da su neki prihodi porasli.
Skupština je prihvatila i prijedlog proračuna Karlovačke županije za 2005. godinu, u iznosu od 125 milijuna kuna.