Također je rekao da nijedna država u svijetu iz proračuna ne izdvaja više novca za razminiranje od Hrvatske. Gotovo 90 posto novca namijenjenog razminiranju osigurano je iz državnog proračuna, zajmova Svjetske banke, državnih poduzeća, lokalne uprave i samouprave i domaćih donacija, dodao je.
Komentirajući najavu pirotehničara AKD Mungosa da će prosvjedovati na Markovu trgu u Zagrebu zato što tri mjeseca nisu dobili plaće i što njihova tvrtka nema dovoljno posla na razminiranju, Ivanušić je rekao kako vjeruje da će pirotehničari iz te tvrtke s Vladom riješiti svoj status. "'Mungos' mora ići u restrukturiranje, a odgovornost za stanje nije samo na Vladi i Hrvatskome fondu za privatizaciju, nego i na njegovoj upravi", istaknuo je Ivanušić.
Predstavnici HCR-a rekli su da nisu točne informacije o niskoj cijeni razminiranja, na što se žale neke tvrtke na poslovima razminiranja i pirotehničari, ističući da je "prosječna cijena razminiranja u 237 ostvarenih projekta ove godine bila 7,30 kuna po četvornome metru za pretraživanje, te 10,59 kuna po četvornome metru za projekte razminiranja".
Kad je riječ o, kako je rekao, "proizvoljnim i netočnim informacijama da je za razminiranje utrošeno 11 milijardi kuna", te o navodnim krađama i nepravilnom trošenju novca za razminiranje", Ivanušić je istaknuo da su Državna revizija i Ministarstvo unutarnjih poslova ove godine nadzirali rad HCR-a i nisu utvrdili nikakve nepravilnosti ili nezakonitosti.
Ustvrdio je da takve dezinformacije čine "višestruku štetu ukupnom sustavu razminiranja u Hrvatskoj", dodajući da se "takve proizvoljne i netočne izjave negativno održavaju i na širu međunarodnu donatorsku zajednicu, koja je još senzibilizirana za problem mina u Hrvatskoj i želi joj pomoći u razminiranju".