Načelnik Ureda načelnika splitsko-dalmatinske Policijske uprave Ninoslav Ćurić potvrdio je kako je očevid završio, ali je naglasio kako se uzroci nesreće još istražuju te i nije htio komentirati riječi istražnog suca o mogućim uhićenjima.
"Kriminalistička obradba još traje, ispituje se postupak i organizacija rada, na temelju čega će se donijeti određeni zaključci i utvrditi odgovornost određene osobe ili osoba", kazao je Ćurić, ne želeći prejudicirati rezultate istrage.
Istražitelji Centra za kriminalistička vještačenja "Ivana Vučetića" u Zagrebu, koji su s policijskim službenicima i istražnim sucem Brdarom sudjelovali u učevidu na brodu "Atlantik Frigo", u utrobi kojeg su u ponedjeljak i stradala četvorica radnika, prikupili su više materijalnih dokaza i sastavili opsežnu dokumentaciju, doznaje se od Ćurića. Nakon vještačenja u Zagrebu svoje će zaključke pismeno dostaviti policiji koja će poduzeti daljnje korake.
"Slučaj se još obrađuje", zaključio je.
Dosadašnjom istragom je utvrđeno kako radnici nisu smjeli biti u utrobi broda dok je na vanjskoj strani rezan lim, zbog čega se sumnja i u određene propuste u organizaciji rada. Zbog ekstremno visokih temperatura nastali su otrovni plinovi i zapalila se smjesa, a radnici su umrli od gušenja ugljičnim monoksidom (CO), koncentracija kojega, kako je utvrđeno obdukcijom, bila veća od 70 posto. Radnici također nisu bili opremljeni zaštitnim maskama, ni drugom, propisima o zaštiti na radu, obveznom opremom.
U radnoj nesreći u Brodotrogiru, najtežoj u njegovoj povijesti, život su izgubili otac i sin Ante (45) i Josip (18) Vržina iz Kaštel Štafilića, te još dvojica 18-godišnjaka Ante Šamija, iz Kaštel Gomilice i Danijel Marjanović iz Travnika (BiH), nastanjem u Okrugu kod Trogira.
Prva trojica bit će pokopana danas popodne, a Marjanović sutra u Travniku. Danas je u Trogiru proglašen dan žalosti, a održana je i komemoracija u Gradskoj vijećnici.