NBA: TREĆA UZASTOPNA POBJEDA UTAHA

NEW YORK, 7. studenog 2004. (Hina/Reuters) - Košarkaši Utah Jazza, zakoje nastupa hrvatski reprezentativac Gordan Giriček, imajustopostotan učinak nakon prve tri utakmice sezone. Treću pobjeduupisali su na gostovanju kod Denver Nuggtesa, slavivši sa 106-82.
NEW YORK, 7. studenog 2004. (Hina/Reuters) - Košarkaši Utah Jazza, za koje nastupa hrvatski reprezentativac Gordan Giriček, imaju stopostotan učinak nakon prve tri utakmice sezone. Treću pobjedu upisali su na gostovanju kod Denver Nuggtesa, slavivši sa 106-82.

Sve je bilo riješeno već u prvom poluvremenu, kojeg su gosti iz Salt Lake Citya dobili sa 26 poena viška (60-34). Sve je tri utakmice Utah dobio sa 20 ili više poena razlike. Također, u sva tri susreta zabili su više od 100 koševa.

Najzaslužniji za novu pobjedu bio je Carlos Boozer sa 30 koševa i 17 skokova. Andrei Kirilenko ubacio je 16 poena, a još trojica igrača imali su dvoznamenkasti učinak - Raja Bell (10), Howard Eisley (10) i Mehmet Okur (12). Giriček je za 14 minuta upisao 7 koševa i 1 asistenciju.

Kod domaćina najefikasniji je bio Earl Boykins sa 17 poena, dok je najbolji igrač momčadi Carmelo Anthony postigao tek 7 koševa, uz očajan šut 3-20.

Milwaukee Bucksi su na domaćem terenu svladali Cleveland 102-88, a najbolji igrač susreta bio je Michael Redd sa 30 poena. Keith Van Horn postigao je 22 koša i 14 skokova, dok je Toni Kukoč proveo svega osam minuta na terenu, upisavši 2 koša i 1 skok.

LeBron James je sa 31 poenom bio najbolji kod gostiju.

Phoenix Sunsi su u gostima ponizili New Jersey Netse, pobijedivši 112-80. Sunsi su briljirali u drugoj i posljednjoj četvrtini. Drugu su dobili sa 12, a četvrtu sa 19 koševa viška. Amare Stoudemire ubacio je 22, Joe Johnson 18 poena, a Steve Nash 17 koševa i 8 asistencija.

Kod Netsa najefikasniji je bio Richard Jefferson sa 24 koša. Hrvatski reprezentativac Zoran Planinić za 11 minuta ubilježio je 5 koševa i 1 skok.

Tri pobjede u tri susreta, osim Indiane, Dallasa, Utaha i Phoenixa, imaju i košarkaši Miami Heta, koji su sinoć u gostima svladali Washington 118-106. Učinak karijere imao je branič Dwyane Wade sa 37 koševa i 12 asistencija. Eddie Jones dodao je 24 poena, a Shaquille O'Neal 13 koševa.

Houston Rocketsi su zahvaljujući dvije uzastopne trice Charlia Warda u produžetku dobili Sacramento Kingse 104-101. No, najbolji igrač utakmice bio je kineski centar Yao Ming sa 33 koša i 12 skokova.

Nova momčad u NBA ligi Charlotte Bobcatsi došli su do svoje prve pobjede. Kod kuće su svladali Orlando Magic 111-100. Najefikasniji kod Bobcatsa bio je Slovenac Primož Brezec sa 20 koševa, a Gerald Wallace dodao je 18 poena i 10 skokova.