9. Pula 1856 10 2 5 3 11-10 11

10. Zagreb 10 3 1 6 11-15 10

11. Zadar 10 3 0 7 11-23 9

12. Međimurje 10 2 2 6 12-21 8

ISTANBUL - Vaterpolisti zagrebačke Mladosti zadržali su stopostotan učinak u skupini C kvalifikacija za Ligu prvaka i nakon četvrtog kola. U četvrtom nastupu u Istanbulu Mladost je sa 16-3 svladala njemački Bayer iz Uerdingena, te će u posljednjem kolu u nedjelju protiv moskovskog CSKA igrati za prvo mjesto.

LONDON - Rezultati utakmica 8. kola nogometnog prvenstva Engleske: Arsenal - Charlton Athletic 4-0, Blackburn Rovers - Aston Villa 2-2, Everton - Tottenham Hotspur 0-1, Norwich City - Portsmouth 2-2, Southampton - Manchester City 0-0, West Bromwich Albion - Bolton Wanderers 2-1. TABLICA: Arsenal 22, Chelsea 17, Everton 16, Tottenham Hotspur 13, Bolton Wanderers 12, Manchester United 12...

BERLIN - Rezultati utakmica 7. kola nogometnog prvenstva Njemačke: Kaiserslautern - Hertha 0-2 (NIKO KOVAČ 18), Freiburg - Mainz 1-2, Borussia D. - Nuernberg 2-2, Bayer - Hamburger SV 3-0, Wolfsburg - Borussia M. 2-1, Hansa - Hannover 96 1-3, Werder - Bayern 1-2. TABLICA: Wolfsburg 18, Stuttgart 14, Bayern 14, Werder 12, Mainz 12, Bayer 11...

VERONA - Čeh Robert Kreuziger osvojio je naslov svjetskoga prvaka u biciklizmu za juniore. Kreuziger je 132.75 kilometara dugačku stazu u Veroni prešao za 3:25:39 sati, te je u završnom sprintu bio brži od Tunižanina Rafaaa Chtiouija kojemu je pripala srebrna medalja, dok je broncu sa šest sekundi zaostatka osvojio Slovenac Simon Špilak. Od hrvatskih vozača najbolji rezultat ostvario je Robert Kišerlovski koji je bio 37. sa 3:40 minuta zaostatka. Kristijan Đurasek je zauzeo 83. mjesto sa 15:10 minuta zaostatka za pobjednikom, dok su Matej Fonović i Vedran Vitasović odustali.

VERONA - Njemica Judith Arndt osvojila je naslov svjetske prvakinje u biciklizmu. Arndt je 132.75 kilometara dugačku stazu u Verni prešla za 3:44:38 sati, drugo mjesto i srebrnu medalju osvojila je Talijanka Tatiana Guderzo sa 10 sekundi zaostatka, dok su treće mjesto i bronca pripali Norvežanki Aniti Valen sa 12 sekundi slabijim vremenom od Arndt.

VERONA - Nakon što je dvostruki pobjednik biciklističke utrke "Giro d'Italia" (2001. i 2003. godine) Talijan Gilberto Simoni izrazio želju za promjenom državljanstva jer nije uvršten u reprezentaciju za ovogodišnje svjetsko prvenstvo, uz Austriju je interes za ovoga sjajnog vozača pokazala i Slovenija.

"Postoji već nekoliko primjera kada su odlični sportaši dobijali slovensko državljanstvo, pa ne vidim razloga zašto se isto ne bi dogodilo i sa Simonijem. Ukoliko ga uspijemo ngovoriti da postane slovenski državljanin, već bi na SP sljedeće godine mogli nastupiti sa osam biciklista i tako imati pravu momčad", izjavio je manager većine najboljih slovenskih biciklista Milan Eržen.

Eržen je već krenuo u akciju pridobivanja Simonija. Kontaktirao je Simonijeva momčadskog kolegu iz Saeca Gorazda Štangelja, te ga zamolio da pokuša nagovoriti svoga kapetana da preuzme slovensko državljanstvo.