Sjećanje na 25. kolovoza 1944. posebno se svečano obilježava svakih deset godina, a ovogodišnja obljetnica, ističu organizatori, za mnoge svjedoke i aktere tog povijesnog događaja bit će i vjerojatno posljednja prilika da se okupe - tadašnji mladi Parižani, danas su osamdesetgodišnjaci.
Pariška gradska uprava organizirala je izložbu na otvorenom u obliku 60 stupova postavljenih po cijelome gradu na kojima će se, od četvrti do četvrti, kroz slike i tekstove, rekonstruirati trenuci važni za pobunu protiv njemačkog okupatora.
Druge izložbe povijesnog karaktera postavljene su na željezničkoj postaji Montparnasse, gdje se nalazi Memorial maršalu Philippeu Leclercu, koji je vodio oslobođenje Pariza, te na devet postaja podzemne željeznice koje nose imena poznatih boraca pokreta otpora.
Dana 25. kolovoza cijeli će Pariz biti na nogama: odavanje počasti vatrogascima, vojna parada na Trgu la Concorde, komemoracija bitkama kod Palače Luxembourg, otkrivanje spomen ploče na zgradi policijske prefekture.
Šef države Chirac i pariški gradonačelnik Bertrand Delanoe predvodit će 45-minutnu svečanost pred Gradskom vijećnicom okićenom trobojnicom. Odat će se počast poginulima, držati govori i defile 'oldtimera' iz toga razdoblja, a pjevačica Mireille Mathieu, odjevena u haljinu-trobojnicu (plav-bijeli-crveni), s potpisom stilista Christiana Lacroixa, zapjevat će "Paris en colere".
Ulične proslave režirao je Jerome Savary. Pod nazivom "Liberte-Liberty" zamislio je dvije kolone koje će "swingati" (na francuski način, harmonikom), odnosno"jazzati" (na američki način) Parizom.
Dan poslije, predsjednik Chirac nazočit će misi u katedrali Notre-Dame, koju će predvoditi kardinal Jean-Marie Lustiger, nadbiskup pariški uz nadbiskupe Washingtona, Londona, Berlina i Ottawe.