FILTER
Prikaži samo sadržaje koji zadovoljavaju:
objavljeni u periodu:
na jeziku:
hrvatski engleski
sadrže pojam:

SA SJEDNICE VLADE

ZAGREB, 15. srpnja 2004. (Hina) - SA SJEDNICE VLADE
ZAGREB, 15. srpnja 2004. (Hina) - SA SJEDNICE VLADE

HINA - Financijski servis

Sve zastupničke amandmane na rebalans državnog proračuna, njih više od 100, Vlada je odbila na današnjoj sjednici u Gospiću.

Vlada je pak Ustavnom sudu povećala sredstva za 1,4 milijuna kuna, a u istom iznosu smanjila je tekuću proračunsku zalihu.

Više sredstava za Ustavni sud ministar financija Ivan Šuker objasnio je obvezama koje čekaju tu instituciju.

Ministar je istaknuo da su sve ostale promjene kod ministarstava uglavnom tehničke naravi - radi se naime o preraspodjeli sredstava unutar proračunskih pozicija.

Šuker je članove Vlade izvijestio da je jedna bivša ministrica amandmanom na rebalansirani proračun predložila da se s pozicije Vlade skine preko 40 posto sredstava, unatoč tome što su sredstva za Vladu na razini prošlogodišnjih.

To dovoljno govori o ozbiljnosti amandmana, ocijenio je Šuker ne navodeći ime ministrice.

O amandmanima na rebalansirani državni proračun, te onima na Zakon o izvršenju proračuna, kao i o tim aktima, kasno popodne glasovat će Hrvatski sabor, koji će utvrditi konačan "izgled" i proračuna i Zakona o njegovu izvršenju.

Vlada se danas suglasila da se krene u gašenje društva Argonaut što ga je osnovala bivša Vlada želeći na Jadranu i otocima izgraditi stotinjak turističkih lučica.

U taj projekt, javnosti poznat i kao projekt ministra Čačića, po riječima resornog ministra Božidara Kalmete krenulo se bez ikakvih studija, pa i one o utjecaju na okoliš, projekt je naišao na otpor lokalnih jedinica a zamjerke su mu stigle i od stručnih insititucija.

U vrijeme kad se sve privatizira, projektom Argonaut stvorilo bi se još jedno državno poduzeće a to je neodrživo, rekao je premijer Ivo Sanader ocijenivši Argonaut još jednim promašajem bivše Vlade.

Država je u inicijalni rad Argonauta u prošloj godini iz proračuna izdvojila milijun i pol kuna.

Vlada je izjednačila iznos naknade za eksploataciju mineralnih sirovina i odredila da će ta naknada na području cijele države biti 2,6 posto ukupnog prihoda ostvarenog prodajom mineralnih sirovina.

Ta pravila ne vrijede za naftu i plin.

Koncesionari na područjima posebne državne skrbi dosada su plaćali niži iznos naknade od ostalih dijelova države.

Vlada je izmijenila Uredbu o postupku davanja koncesije na pomorskom dobru i time propisala manje početne iznose naknade. Visina naknade vezat će se uz nekoliko kriterija, primjerice vrstu gospodarske djelatnosti, turističku kategoriju mjesta, uređenost pomorskog dobra itd.

VEZANE OBJAVE

An unhandled error has occurred. Reload 🗙