Ostali optuženici u ovome predmetu Dijana Bobić, Mirko Bandić i Eduard Werkman, koje je optužnica teretila da su Čehobašiću pomagali u ovim kaznenim djelima, oslobođeni su optužbe jer sudsko vijeće u dokaznom postupku nije pronašlo bitne elemente namjere pomaganja prvoptuženom.
Čehobašića se tereti da je kao član Uprave tvrtke "Expensum", znajući da je žiro-račun tvrtke u blokadi, a u nakani da si pribavi znatnu protupravnu imovinsku korist, početkom prošle godine s Ravnateljstvom za robne zalihe Ministarstva gospodarstva RH sklopio ugovor o obnavljanju pšenice, ukupne vrijednosti 3,3 milijuna kuna, uz obvezu povrata do kraja kolovoza prošle godine. Optuženika se tereti da je kao jamstvo povrata uložio nekretnine za koje je znao da ni približno ne pokrivaju vrijednost pšenice te izdao mjenicu bez pokrića na iznos od 3 milijuna i 317 tisuća kuna, kolika je bila vrijednost ugovora.
Sudsko vijeće je utvrdilo da je, nakon što je preuzeo pšenicu, Čehobašić istu prodao osječkog tvrtki "Žito" dd za 2,67 milijuna kuna, ali da taj iznos nije iskoristio za povrat duga Ravnateljstvu već ga je zadržao za sebe, pa je tako oštetio RH za prethodno ugovoreni iznos od 3,3 milijuna kuna.
S obzirom da je Ministarstvo gospodarstva postavilo imovinsko-pravni zahtjev Čehobašić je dužan nadoknaditi pričinjenu štetu, a iako je osuđen na bezuvjetnu zatvorsku kaznu sudsko vijeće ga je odlučilo pustiti iz pritvora, u kojem je boravio od studenog prošle godinem, do pravmoćnosti presude, ocijenivši kako nema realne opasnosti da bi optuženik mogao ponoviti isto kazneno djelo.
O eventualnim žalbama na presudu i rješenju o puštanju iz pritvora odlučivat će Vrhovni sud RH.