Super-g Lake Louise: Rezultati

LAKE LOUISE/ZAGREB, 27. studenog 2005. (Hina) - Norvežanin Aksel LundSvindal pobjednik je prvog superveleslaloma sezone Svjetskog kupa ukanadskom Lake Louiseu, dok je hrvatski skijaš Ivica Kostelić nijezavršio utrku, promašivši vrata u prvoj polovici staze.
LAKE LOUISE/ZAGREB, 27. studenog 2005. (Hina) - Norvežanin Aksel Lund Svindal pobjednik je prvog superveleslaloma sezone Svjetskog kupa u kanadskom Lake Louiseu, dok je hrvatski skijaš Ivica Kostelić nije završio utrku, promašivši vrata u prvoj polovici staze.

Ivici Kosteliću je ovo bio tek četvrti nastup u superveleslalomu u Svjetskom kupu, utrke u Vailu i Aspenu nije završio, a prije dvije godine je na istoj stazi u Lake Louiseu bio 17.

Aksel Lund Svindal (23) je do prve pobjede u karijeri došao u vremenu od 1:26.04 minuta, a bio je samo 7 stotinki sekunde brži od Austrijanca Benjamina Raicha, te osam stotinki od trećeplasiranoga Amerikanca Darona Rahlvesa. Svindalu je dosad najveći uspjeh u karijeri bila srebrno odličje u kombinaciji sa prošlog Svjetskog prvenstva.

Veliki favoriti Amerikanac Bode Miller i Austrijanac Hermann Maier potpuno su razočarali, napravili su velike pogreške, pa je Miller nakraju bio 18., a Maier tek 21. .

1. Aksel Lund Svindal (Nor) 1:26,04 min.;

2. Benjamin Raich (Aut) 1:26,11;

3. Daron Rahlves (USA) 1:26,12;

4. Ambrosi Hoffmann (Švi) 1:26,35;

5. Kjetil Andre Aamodt (Nor) 1:26,36;

6. Marco Büchel (Lih) 1:26,49;

7. Fritz Strobl (Aut) 1:26,66;

8. Hannes Reichelt (Aut) 1:26,75;