Izložen je širok izbor radova, od prvih dagerotipija, nastalih u Barceloni 1893., pa sve do najsjajnijih fotografskih radova iz devedesetih godina prošlog stoljeća.
Izložba obuhvaća povijesna razdoblja te važne europske zemlje u portretima, novinskoj fotografiji i piktoralizmu, avangardi, popularnoj fotografiji, dokumentarnoj fotografskoj revoluciji koju je donijelo poratno razdoblje.
Fotografije kao povijesni svjedoci i pouzdani dokumenti, kako se ističe u katalogu izložbe, pokazuju španjolsku prošlost u proteklih 150 godina, opipavajući bilo njezinih socijalnih mijena i tradicije, od pučkih svečanosti do narodnih običaja. Po riječima organizatora izložba predstavlja most u spoznavanju trenutka u kojemu se Španjolska ogleda danas, na temeljima svojih povijesnih iskustava. Znatna dionica izložbe je i Španjolski građanski rat.
O značenju fotografije kao najdemokratičnijeg medija svake zemlje, pa tako i Španjolske, govorio je povjesničar umjetnosti Enes Quien.
O hrvatsko-španjolskoj kulturnoj suradnji, osobito u likovnoj i književnoj umjetnosti, govorio je ravnatelj Nacionalne i sveučilišne knjižnice Josip Stipanov.
Izložba, koju je otvorio španjolski veleposlanik u Zagrebu Alvaro Sebastian de Erice y Gomez Acebo, može se razgledati do 26. listopada.