Batić je uhićen u srijedu navečer, nakon što se najprije odazvao pozivu na obavijesni razgovor u Upravu za borbu protiv organiziranog kriminala MUP-a Srbije, a potom i zadržan u pritvoru. Nakon toga je javnosti priopćeno da je Batić tražio puštanje iz pritvora jednog člana kriminalne skupine iz Kruševca, uhićenog 2003. godine za vrijeme akcije "Sablja", provedene nakon atentata na srbijanskog premijera Zorana Đinđića.
Brojni oporbeni predstavnici i nevladine organizacije u posljednja dva dana, nakon Batićeva zadržavanja u pritvoru, optužili su aktualnu vlast i Vladu premijera Vojislava Koštunice da je riječ o revanšizmu, s obzirom na to da je Batić u posljednjih nekoliko tjedana optužio neke ministre iz Vlade Srbije za korupciju i kriminal.
Kako je priopćeno u petak, istragu protiv bivšeg ministra Batića zatražilo je Specijalno tužiteljstvo za organizirani kriminal u Beogradu, a ministar unutarnjih poslova Dragan Jočić negirao je u petak na konferenciji za novinare da je riječ o revanšizmu prema nositeljima vlasti u bivšoj Vladi Srbije.
Inače, Batić je optužen za puštanje iz pritvora osobe koja je navodno bila pripadnik tzv. kruševačke kriminalne skupine, koja je nedavno u Specijalnom sudu za organizirani kriminal u Beogradu osuđena na višegodišnje kazne zatvora.
Prije zakazane sjednice Vrhovnog suda Srbije na kojoj se ta osuđujuća prvostupanjska presuda trebala na temelju žalbe razmotriti, uhićen je jedan sudac Vrhovnog suda Srbije, izvjestitelj u žalbenom predmetu "kruševačke skupine", koji je navodno dogovarao mito kako bi se ishodila oslobađajuća presuda, kao i jedan zamjenik specijalnog tužitelja za organizirani kriminal, koji je navodno odao podatak da se prisluškuju telefonski razgovori prvostupanjski osuđenih i sudaca Vrhovnog suda, u kojima je dogovarano da se presuda protiv njih promijeni iz osuđujuće u oslobađajuću.