"Obrana generala Gotovine, njegova obitelj, a uvjereni smo da iznosimo i stav samoga generala Gotovine, najenergičnije osuđuje bilo kakvu nasilnu akciju, pa tako i teroristicki napad na britansko veleposlanstvo", navodi se u priopćenju generalovih odvjetnika i dodaje kako te akcije "nisu niti mogu biti planirane ili izvedene u ime ili zbog nepravdi učinjenih generalu Gotovini".
Radikalne akcije protiv stranih veleposlanstava najviše štete generalu Gotovini, upozoravaju odvjetnici, te
navode kako "oni koji povezuju ime generala Gotovine s današnjim terorističkim napadom imaju za cilj ocrniti generala u njegovome hrvatskome narodu i u svijetu".
Vijest o eksploziji pisma bombe u britanskom veleposlanstvu u Zagrebu prenijele su sve svjetske novinske agencije i drugi svjetski mediji, a govoreći o pozadini tog događaja spomenuli su i porast antieuropskog
raspoloženja u Hrvatskoj nakon otkazivanja pristupnih pregovora se EU u ožujku, prijeteća pisma primljena u nekoliko zapadnih veleposlanstava u Zagrebu, te pitanje suradnje RH-ICTY i u tom kontekstu "slučaj Gotovina".
Francuska agencija AFP navela je i kako je britansko veleposlanstvo zadnjih mjeseci izloženo kritikama u određenim hrvatskim novinama zbog oštrog stava prema Zagrebu glede suradnje s Haagom, dodajući da Velika Britanija i većina zemalja Zapada za početak pregovora traži uhićenje Gotovine.
Gotovinini odvjetnici također su izrazili uvjerenje da će general "vrlo skoro biti oslobođen od lažnih optužbi...utemeljenih na krivotvorenim dokumentima i lažnim iskazima", te su pozvali sve one koji žele pomoći njihovu branjeniku da se "usmjere na utvrđivanje istine koja jedina može donijeti miran život generalu Gotovini s njegovom obitelji".
Gotovina je u bijegu kraja lipnja 2001., kada je ICTY protiv njega podigao optužnicu za zločine protiv čovječnosti i kršenje ratnog prava i običaja počinjene protiv srpskih civila na širom području Knina tijekom i nakon operacije Oluja u ljeto 1995. godine.