Odluku o postavljenju novog veleposlanika u Zagrebu Predsjedništvo BiH donijelo je u srijedu no njegov identitet nije objavljen. Član državnog vrha Sulejman Tihić (na slici desno) kazao je novinarima da to neće ni biti službeno učinjeno sve dok se o kandidaturi ne očituje zemlja-primateljica.
Tihić je objasnio kako je takav pristup sukladan međunarodnoj diplomatskoj praksi no pretpostavlja se kako je na zaštiti identiteta novog veleposlanika posebice inzistirala srpska strana, želeći izbjeći ponavljanje slučaja Branka Kesića, ranijeg kandidata.
Mediji su pozorno istražili njegovu prošlost nakon kandidature i došli do podataka o dvojbenom ponašanju tijekom rata kada je obnašao odgovornu dužnost u Zavodu za izgradnju Banja Luke.
O Dragičeviću se za sada zna ono što stoji u njegovoj službenoj biografiji, a čije potankosti prenose banjalučke Nezavisne novine. Rođen je 1960. godine, diplomirao je na Pravnom fakultetu, a u razdoblju od 1992. do 1996. gdine radio je kao sudac na prvostupanjskom sudu u Banja Luci. Od 1996. godine radio je kao policijski inspektor u Ministarstvu unutarnjih poslova Republike Srpske a 1998. počinje raditi u Ministarstvu vanjskih poslova BiH gdje je jedno vrijeme bio rukovoditeljem odjela kadrovskih i pravnih poslova.
Godine 2002. postavljen je za generalnog konzula BiH u Milanu.
List Oslobođenje tvrdi kako Dragičević dijeli zajedničku osobinu brojnih bosanskohercegovačkih diplomata angažiranih na političkoj osnovi: ne govori niti jedan strani jezik.