MI - Kožulj i Jovanović korak do medalje

ALMERIA, 24. lipnja 2005. (Hina) - Od 12. hrvatskih plivača iplivačica, koji su prije podne nastupili u kvalifikacijama na XV.Mediteranskim igrama u Almeriji, njih šestero je nastupilo uposlijepodnevnim finalima.
ALMERIA, 24. lipnja 2005. (Hina) - Od 12. hrvatskih plivača i plivačica, koji su prije podne nastupili u kvalifikacijama na XV. Mediteranskim igrama u Almeriji, njih šestero je nastupilo u poslijepodnevnim finalima.

Gorda Kožulj je na 50 metara leđno osvojio četvrto mjesto (26.16), dok je Marko Strahija bio šesti (26.39). Pobjeda je pripala Grku Grigoriadisu (25.62).

U istoj disciplini u konkurenciji djevojaka, korak do medalje ostala je Sanja Jovanović, koja je kao i u kvalifikacijama isplivala četvrti rezultat (29.41). Najbolja je bila Francuskinja Manadou (29.17).

U disciplini 100 metara prsno hrvatski rekorder Vanja Rogulj je isplivao vrijeme 1:03.55, što je bilo dovoljno za šesto mjesto. Prvi je bio Francuz Duboscq (1:01.24). Kod žena na istoj disciplini Smiljana Marinović je rezultatom 1:12.23 bila sedma. Zlatnu medalju je osvojila Francukinja Paranthoen (1.10.79).

Na 200 mješovito Krešimir Čač je bio peti (2:05.98), dok je zlato pripalo Tunižaninu Mellouliu (2:01.00).

Prvog dana natjecanja nastupila je i ženska štafeta 4x100 metara slobodno (Sanja Jovanović, Anja Trišić, Smiljana Marinović, Marina Dadić) koja je osvojila peto mjesto s novim hrvatskim rekordom - 3:55.48. Prve su bile Francuskinje.