SKV: Sport u 13 sati

ZAGREB, 5. veljače 2005.(Hina) - Pregled sportskih događaja do 13sati:
ZAGREB, 5. veljače 2005.(Hina) - Pregled sportskih događaja do 13 sati:

BORMIO

Američki skijaš Bode Miller osvojio je zlatnu medalju u disciplini spust na Svjetskom skijaškom prvenstvu u talijanskom Bormiu. Miller je slavio sa vremenom od 1:56.22 minuta, sa 44 stotinke sekunde zaostatka srebro je osvojio njegov sunarodnjak Daron Rahlves, dok je brončani Austrijanac Michael Walchhofer sa 89 stotinki sporijim vremenom od pobjednika.

SAPPORO

Japanac Kazujoši Funaki pobjednik je natjecanje Svjetskog kupa u skijaškim skokovima u japanskom Sapporu, u kojem je zbog loših vremenskih uvjeta održana samo jedna serija. Funaki je tako postao pobjednik skokom od 135 metara, ispred Austrijanca Thomasa Morgensterna sa duljim skokom (135.5 m), ali slabijim ocjenama, dok je treći bio Norvežanin Roar Ljoekelsoey (132 m). U Sapporu nisu nastupili vodeći u Svjetskom kupu Finac Janne Ahonen, Poljak Adam Malysz i Čeh Jakub Janda.

Pregled teniskih turnira:

WTA TOKIO, polufinale:

Lindsay Davenport (USA/1) - Svetlana Kuznjecova (Rus/3) 6-1, 7-6 (7-2)

Maria Šarapova (Rus/2) - Shinobu Asagoe (Jap) 6-1, 7-6 (7-3)

NEW YORK

U najzanimljivoj utakmici NBA večeri Hozuston Rocketsi su slavili u gostima kod Minnesote (119:113) nakon produžetka, a junak susreta bio je Tracy McGrady sa 40 poena. Za Teksašane je Yao Ming dao 23 poena i 14 skokova, dok kod Timberwolvesa Sam Cassell (23) nije uspio spriječiti četvrti poraz zaredom domaćina. Iznenađenje su napravili Toronto Raptorsi koji su kod kuće svladali Washington (103:100),iako su gubili sa čak 22 razlike. Jalen Rose (26) je najzaslužniji za preokret Kanađana, koji je počeo isključenjem najboljega igrača gostiju Gilberta Arenasa krajem treće četvrtine. Sacramento je jedva kod kuće dobio New York (116:115), a junaci dvoboja bili su Mike Bibby sa osobnim rekordom od 40 poena, te Brad Miller (35) koji je u zadnjih 48 sekundi utakmice ubacio čak devet poena. Stephon Marbury (37) je dugo držao Knickse u igri za pobjedu.

TUNIS

U susretu za sedmo mjesto na Svjetskom prvenstvu rukometaša u Tunisu Norveška je svladala Rusiju sa 30:27 (14:15).

TUNIS

U susretu za 11. mjesto na Svjetskom prvenstvu rukometaša u Tunisu Švedska je svladala Sloveniju sa 32:29 (17:14).