EI Baku: Blašković šesti, štafeta osma

Autor: dlug
BAKU, 23. lipnja 2015.(Hina) - Premda je imao drugi rezultat kvalifikacija i drugi rezultat u polufinalu, mladi hrvatski plivač Bruno Blašković (16) ostao je bez medalje u finalu utrke 50 m delfin na Europskim igrama u Bakuu.

Na koncu je bio šesti s rezultatom 24.10. Da je uspio ponoviti svoje vrijeme iz polufinala (23.95) mladi plivač PK Pula osvojio bi srebro. Zlato je osvojio je Ukrajinac Andrij Klopcov (23.92), drugi je bio Poljak Pawel Sendyk (23.97), a treći je bio Rus Danil Pahomov (24.02).

"Šteta, malo trema, malo nepotrebne pogreške, ali to je škola. Zadovoljan sam jer sam dao sve od sebe", kazao je 16-godišnji Blašković koji je u polufinalu isplivao svoj osobni rekord.

"Došao sam u Baku isplivati ispod 24 sekunde i uspio sam, šteta što to nije bilo u finalu jer bi to vrijeme bilo za srebrnu medalju" dodao je.

Blašković je nastupio i štafeti 4x100 m koja je u finalu osvojila osmo mjesto. Juniori Blašković, Nikola Miljenić, Ante Lučev i Kristian Komlenić isplivali su rezultat 3:26.44, što je bilo za 24 stotinke sekunde slabije od njihovog rezultata iz jutrošnjih kvalifikacija. Zlato su osvojili Britanci (3:19:38), ispred Talijana (3:20.19) i Rusa (3:20.22).

Kristijan Komlenić nije uspio izboriti finale discipline na 100 metara leđno. U polufinalu je zauzeo 11. mjesto s rezultatom 56.02.

Na Europskim igrama u Bakuu u vodenim sportovima nastupaju samo juniori.