EI Baku: Sažetak četvrtog dana natjecanja

Autor: dlug
ZAGREB, 16. lipnja 2015.(Hina) - Četvrtog dana natjecanja na Europskim igrama u Bakuu, u utorak, 16. lipnja održana su natjecanja u 11 sportova, a hrvatski sportaši nastupili su u pet sportova.

Najbolji rezultat ostvarila je taekwondašica Lucija Zaninović koja je osvojila treće mjesto u kategoriji do 49 kilograma. Lucija je u borbi za broncu deklasirala Mađaricu Ivett Gonda 9-1.

Korak do medalje bila je i Snježana Pejčić koja je osvojila četvrto mjesto u disciplini zračna puška 10 m. Pejčić je bila korak do medalje, no presudio je kiks u pretposljednjoj seriji kada je pogodila 8,9 i s druge pala na četvrtu poziciju. Naša druga predstavnica u ovoj disciplini Maša Berić zauzela 22. mjesto.

Danas je nastupio i Petar Gorša koji je u kvalifikacijama zračne puške 10m zauzeo 28. mjesto.

Započele su i kvalifikacije trapa. Nakon prvog dana vode Rus Aleksej Alipov i Manuel Mancini iz San Marina sa 75 pogodaka. Anton Glasnović je na 18. mjestu, a njegov brat Josip na 22. poziciji, obojica sa 71 pogođenom metom. Kvalifikacije trapa nastavljaju se sutra kada je na rasporedu i finale.Stolnotenisačice Lea Rakovac i Yuan Tian izborile su plasman u drugo kolo pojedinačne konkurencijen dok je Tan Ruiwu završio natjecanje porazom u prvom kolu. Naš najbolji igrač Andrej Gaćina je postavljen za nositelja, pa je u prvoj rundi bio slobodan.

Tan Ruiwu je na startu turnira ispao od BiH reprezentativca Admira Duranspahića 3-4 (11-9, 10-12, 13-11, 9-11, 11-3, 1-11, 6-11). Kinez s hrvatskom putovnicom je vodio 1-0, 2-1 i 3-2 u setovima, no nije izdržao.

Yuan Tian je pobijedila Bjeloruskinju Alinu Arlouskaju 4-0 (11-5, 11-5, 11-6, 11-2). Iskusna 40-godišnja Tian nije dozvolila iznenađenje protiv 21 godinu mlađe suparnice. Tian će u drugom kolu odmjeriti snage protiv Ukrajinke Margarite Pesotske, a susret je na rasporedu u srijedu, 17. lipnja.

Mlada Lea Rakovac je porazila Bjeloruskinju Aleksandru Privalovu 4-1 (11-2, 11-7, 11-8, 10-12, 11-3). U drugom kolu očekuje je Kineskinja s poljskom putovnicom Li Qian. Njihov meč je također u srijedu.

Streličar Matija Mihalić zauzeo je 14. mjesto u kvalifikacijama postavivši novi hrvatski juniorski i seniorski rekord. Doadašnji rekord je iznosio 660 krugova, a 19-godišnji Matija je u Bakuu pogodio pet krugova više. Zanimljivo, Mihalić je iza sebe ostavio i olimpijskog pobjednika iz Londona Talijana Michellea Frangillija koji je bio 36. od 64 streličara. Streličari natjecanje nastavljaju u subotu, 20. lipnja, kada kreće faza na ispadanje. Mihalić će se boriti protiv bivšeg europskog prvaka Izraelca Guyja Matzkina

Hrvatski kajakaši Antun Novaković i Brigita Bakić završili su natjecanje na Europskim igrama u Bakuu nastupom u finalu utrke na 5,000 metara. U posljednjoj disciplini programa 17-godišnji Novaković je osvojio 22. mjesto od 29 sudionika, dok je Bakić u ženskoj konkurenciji bila na 17. mjesto od 23 djevojke koje su započele utrku.