ZAGREB, 31. ožujka 2013. (Hina) - Pregled sportskih događaja do 21 sat:

ZAGREB/TALLINN - Hrvatska juniorska reprezentacija u hokeju na ledu (U-18) odlično je započela nastup na Svjetskom prvenstvu Divizije IIA, koje se održava u estonskom Tallinnu, pobijedivši u 1. kolu Rumunjsku sa 4:3 (0:0, 2:2, 1:1/ 0:0, 1:0) nakon izvođenja kaznenih udaraca. Strijelci za Hrvatsku bili su Fran Gjoni, Matko Martinić i Luka Miličić, te u raspucavanju Ivan Janković, izvijestio je u nedjelju Hrvatski savez hokeja na ledu. Izabranici Danijela Kolomba u ponedjeljak (19 sati) igraju protiv Estonije, a na SP-u nastupaju još i reprezentacije Velike Britanije, Litve i Mađarske.

BERLIN - U posljednjem susretu 27. kola nogometnog prvenstva Njemačke Greuther Fuerth je poražen od Eintrachta iz Frankfurta sa 2-3, a Srđan Lakić igrao je za Eintracht do 76. minute. Wolfsburg je na domaćem terenu protiv Nuernberga odigrao 2-2, a hrvatski reprezentativac Ivica Olić ponovno se upisao u strijelce, nastavivši tako odličnu golgetersku formu. To mu je četvrti gol u posljednjih šest prvenstvenih susreta. Ove sezone Olić je u Bundesligi upisao 7 golova i 3 asistencije. Wolfsburg je poveo u 3. minuti, a strijelac je bio Diego iz slobodnog udarca. Na 2-0 povisio je Ivica Olić u 27. minuti prekrasnim pogotkom sa 20 metara. No, u drugom poluvremenu Nuernberg je poravano na 2-2 golovima Simonsa (61) i Nilssona (66). Imao je Olić još nekoliko odličnih poteza, a valja izdvojiti 11. minutu kada je namjestio šansu Slobodanu Medojeviću, ali je njegov udarac obranio vratar Nuernberga. U 68. minuti Olić se mogao još jednom upisati u strijelce, ali je lopta završila pored gola. Olić je odigrao cijeli susret za Wolfsburg, dok je Ivan Perišić ozlijeđen.

U nedjelju -

Wolfsburg - Nuernberg 2-2 (Diego 3, Ivica Olić 27 / Timmy Simons 61, Per Nilsson 66)

Greuther Fuerth - Eintracht Frankfurt 2-3 (Nikola Đurđić 2, Sercan Sararer 72/ Takashi Inui 13, Stefan Aigner 59, Alexander Meier 68)

U subotu -

Freiburg - Borussia M. 2-0 (Kruse 69, 90+2)

Mainz - Werder 1-1 (Szalai 1 / Hunt 69)

Augsburg - Hannover 96 0-2 (Rausch 61, 90+1)

Schalke 04 - Hoffenheim 3-0 (Hoeger 71, Rafael 79, Pukki 83)

Stuttgart - Borussia D. 1-2 (Maxim 63 / Piszczek 29, Lewandowski 82)

Fortuna - Bayer 1-4 (Schwaab 41-ag / Kiessling 22-11m, 88, Schuerrle 62, 84)

Bayern - Hamburger SV 9-2 (Pizarro 30, 45, 53, 68, Arjen Robben 33, 54, Shaqiri 5, Schweinsteiger 19, Ribéry 76/ Bruma 75, Westermann 86)

18 Greuther Fuerth 27 2 9 16 18 45 15

KIJEV - U 22. kolu ukrajinskog nogometnog prvenstva kijevski Dinamo je u gostima pobijedio Černomorec 2-0, a Domagoj Vida je odigrao cijelu utakmicu za Dinamo, dok Niko Kranjčar nije bio u sastavu zbog ozljede. Volyn i Dnijpro su remizirali, bilo je 1-1, a Strinića nije bilo u sastavu Dnijpra, dok je njegov suigrač Nikola Kalinić odigrao drugo poluvrijeme. U subotu je junak pobjede hrvatske nogometne reprezentacije protiv Walesa Eduardo da Silva odigrao je posljednjih 10 minuta za Šahtar iz Donjecka koji je kao gost sa 2-1 svladao Karpate u Lavovu, dok kapetan naše reprezentacije Darijo Srna nije nastupio.

10 Tavria Simferopol 22 8 4 10 18 27 28

BARCELONA - Barcelona je objavila u nedjelju da će utakmicu četvrtfinala Lige prvaka protiv PSG-a u utorak igrati Jordi Alba, Xavi Hernandez i Eric Abidal, koji su bili ozlijeđeni, kao da će i na klupi biti trener Tito Vilanova. "Xavi Hernandez i Jordi Alba idu u Pariz na utakmicu četvrtfinala Lige prvaka", objavio je katalonski klub na svojim stranicama.Xavi, koji je završio utakmicu između Francuske i Španjolske (0-1) s bolovima u mišićima desnog bedra i Jordi Alba, koji je istegnuo bedro na reprezentativnoj utakmici protiv Finske (1-1), dobili su u nedjelju zeleno svjetlo liječnika za nastup u utorak. Abidal, koji je u subotu nastupio prvi put na prvenstvenoj utakmici od transplatacije jetre u travnju 2012., također je na popisu za utakmicu protiv PSG-a. Tako Barcelona putuje u Pariz sa 21 igračem među kojima još uvijek nisu ozlijeđeni Puyol i Adriano, kao i suspendirani Pedro. Osim toga, katalonski klub je također objavio da će u Pariz putovati i trener Tito Vilanova, koji se prošli tjedan vratio iz New Yorka gdje je bio na liječenju nakon što mu se vratio rak parotidne žlijezde.

"Predviđeno je da trener Tito Vilanova ide na put", kaže se na Barcinim stranicama. Vilanova je vodio trening u nedjelju, drugi put otkako se vratio iz New Yorka.

LONDON - Engleski prvoligaš Sunderland je jučer nakon poraza od 1-0 od Manchester Uniteda smijenio trenera Martina O'Neilla s obzirom da se nalazi vrlo blizu zone ispadanja iz prve lige. Bez pobjede u osam utakmica, Sunderland je na 16. mjestu na ljestvici, odigravši utakmicu više od Wigan Athletica i Aston Ville, svoja dva najveća rivala za ispadanje iz Premier League. "Sunderland objavljuje da je raskinuo suradnju s trenerom Martinom O'Neillom", objavljeno je na klupskim službenim stranicama. Sa samo sedam utakmica do kraja prvenstva, Sunderland ima malo vremena za popravljanje rezultata.

"Ime nasljednika bit će uskoro objavljeno", dodaje se na klupskim stranicama. Bivši engleski izbornik Steve McClaren spominje se kao najizgledniji kandidat uz bivšeg trenera Swindon Towna Paola Di Cania ibivšeg trenera Chelsea Roberta Di Mattea.