ZAGREB, 10. ožujka 2013. (Hina) - Pregled sportskih događaja do 12.30 sati:

KRANJSKA GORA/ZAGREB

Ivica Kostelić drži treće mjesto nakon prve vožnje slaloma Svjetskog kupa u Kranjskog Gori. Kostelić je u teškim uvjetima i raskvašenoj stazi u slovenskom zimovalištu stazu prošao s 1.51 sekundi zaostatka za vodećim Francuzom Alexisom Pinturaultom, dok mu drugoplasirani Šveđanin Andre Myhrer bježi samo šest stotinki. Vodeći skijaš svijeta Austrijanac Marcel Hirscher napravio je veliku pogrešku i na osmom mjestu zaostaje 2.11 sekundi, ali kako je svjetski doprvak Nijemac Felix Neureuther izletio, Hirscher je već nakon prve vožnje osigurao ukupnu pobjedu u disciplini slalom. Drugi hrvatski predstavnik u današnjoj utrci Dalibor Šamšal startao je kao 55, a utrku završio kao 46. s zaostatkom od 7.02 sekunde. Druga vožnja na rasporedu je u 12.30 sati.

INDIAN WELLS/ZAGREB

Ivan Dodig se plasirao u treće kolo velikog ATP turnira u Indian Wellsu svladavši 28. nositelja Francuza Juliena Benneteaua sa 6:4, 6:2.Dodig je protiv Francuza odigrao sjajan meč u kojem je iskoristio tri od devet ponuđenih prilika za "break", a svoj servis je sačuvao netaknutim. Bio je to prvi meč Međugorca, koji je 60. na ATP ljestvici, i Benneteaua koji zauzima visoko 28. mjesto. Pobjedom protiv Benneteaua Dodig je "zaradio" dvoboj s braniteljem naslova i drugim nositeljem Rogerom Federerom s kojim dosad nije igrao.

INDIAN WELLS

Hrvatska tenisačica Mirjana Lučić-Baroni poražena je u dvoboju 2. kola velikog WTA turnira u Indian Wellsu od Belgijanke Janine Wickmayer s 3:6, 6:3, 6:2. Makarka je propustila veliku priliku za pobjedu protiv 32. igračice svijeta jer je dobila prvi set i vodila 3:2 u drugom, ali je potom dokraja skupila svega dva gema. Lučić-Baroni je u Indian Wellsu prošla kvalifikacije, a trenutno je 109. na svijetu.

MADRID

U dvoboju 27. kola Španjolske lige Mallorca je na svom terenu porazila Sevillu s 2:1, a hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić asistirao je za jedini pogodak gostiju. Junak dvoboja bio je dvostruki strijelac Alejandro Alfaro (16,66), dok je Rakitić upisao sedmu asistenciju sezone za pogodak Alvara Negreda u 61. minuti. Mallorca je unatoč pobjedi još u zoni ispadanja na 18. mjestu, dok je Sevilla 11.

PARIZ

U susretu 28. kola francuskog nogometnog prvenstva Paris St Germain je pobijedio Nancy 2:1, a junak utakmice bio je dvostruki strijelac Zlatan Ibrahimović koji je stigao do brojke od 24 gola u Le Championnatu.Nancy je poveo golom Benjamina Moukandja Bilea u 37. minuti, no Ibrahimović je golovima u 59. i 62. minuti okrenuo rezultat.Na ljestvici vodi PSG sa 57 bodova, drugi je Lyon sa 52 boda, dok je treći Marseille sa 49 bodova. Lyon i Marseille sutra očekuje međusobni ogled na Gerlandu.

Brest - Toulouse 0:1 (Rabiot 45)

Valenciennes - Lille 1:3 (Melikson 24 / Rodelin 55, De Melo 82, Pedretti 89)

Troyes - Reims 4:2 (Jean 7,70, Faussurier 55, Yattara 90 / Preville 65, Fortes 77)

Ajaccio - Lorient 1:0 (Zubar 75)

Evian TG - Sochaux 5:1 (Barbosa 44,74, Khlifa 64-11m,78, Berigaud 71 / Bakambu 53)

PSG - Nancy 2:1 (Ibrahimović 59,62 / Bile 37)

U petak:

Rennes - St Etienne 2:2 (Danze 44, Feret 51 / Mollo 45+1, Aubameyang 65)

BARCELONA

U utakmici 27. kola Primere Barcelona je na Nou Campu slavila protiv Deportiva s 2:0 pogocima Alexisa Sancheza (38) i Lea Messia (88). Barca je slavila i bez šestorice standardnih igrača koje je odmarao za uzvrat lige prvaka protiv Milana u utorak, pa je i Messi ušao u igru u drugom dijelu. Kataloncima je ovo prva pobjeda nakon dva poraza u nizu od od madridskog Reala i prvi su s 14 bodova od Atletica. Deportivo je doživio sedmi poraz u zadnjih osam utakmica i teško će izbjeći ispadanje. U ostalim susretima Rayo Vallecano je na svom stadionu slavio protiv Espanola s 2:0, dok su Valladolid i Malaga odigrali 1:1.

Espanyol 0

U susretu 24. kola regionalne ABA lige Zadar je u dvorani Krešimir Ćosić pobijedio Radnički iz Kragujevca 75:68, dok je Split izgubio u Podgorici od Budućnosti 47:66.Zadranima je ovo bila osma pobjeda u ligi, a mogla bi im mnogo značiti u borbi za opstanak. Zadrane su do pobjede predvodili Dwight Thorne sa 16, te Ante Delaš i Goran Vrbanc sa po 11 koševa, dok je najbolji igrač Radničkog bio Aleksandar Ćapin sa 18 koševa.U drugom susretu večeri Budućnost je porazila Split 66:47. Josip Sobin je bio najefikasniji kod Splita sa 23 koša, a Aleksa Popović sa 22 koša kod domaćina.Na ljestvici vodi Igokea sa 18 pobjeda i pet poraza, druga je Crvena zvezda (17-6), a treća Budućnost (15-9). Cedevita je sedma (12-11), Cibona je na desetom mjestu (8-15), Zadar je 11. (8-16), a Split na 12. poziciji (8-16). Na začelju je Szolnoki Olaj (7-16).

U utakmici 18. kola Jadranske vaterpolske lige Mladost je u Zagrebu s 17:5 pobijedila splitski Mornar BS, dok je vodeće Primorje u svom bazenu nadigralo POŠK s 12:4. U ostalim susretima Jadran je u Splitu pobijedio Medveščak s 9:8, dok je Primorac slavio kod Triglava 15:6.

Zbog obveza u ligi prvaka Jug CO je u srijedu pobijedio Budvu sa 12:7, a u posljednju utakmicu ovog kola sutra će Šibenik ugostiti Jadran iz Herceg Novoga. Na ljestvici vode Primorje EB i Jug CO sa po 51 bodom, Mladost ima 39, a Budva 35 bodova.

Jelena Vesnina (Rus/29) - Kimiko Date-Krumm (Jap) 3:6, 7:5, 6:1;

Caroline Wozniacki (Dan/8) - Alize Cornet (Fra) 6:4, 3:6, 6:3.

Columbus Blue Jackets - Detroit Red Pistons 3:0

San Jose Sharks - St. Louis Blues 3:4 (produžetak)

Toronto Maple Leafs - Pittsburgh Penguins 4:5 (penali)

Carolina Hurricanes - New Jersey Devils 6:3

Tampa Bay Lightning - Montreal Canadiens 3:4

Nashville Predators - Minnesota Wild 1:2 (penali)

UDINE

U susretu 28. kola talijanskog nogometnog prvenstva Udinese i Roma su na stadionu Friuli odigrali bez pobjednika 1:1.Gosti su poveli golom Erika Lamele u 20. minuti, a izjednačio je Luis Muriel u 62. minuti. Domaćin je od 76. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Vassilas Torosidis, no Roma to nije iskoristila.Na ljestvici vodi Juventus (59) ispred Napolija (53) i Milana (51). Roma je ostala sedma sa 44 boda, dok je Udinese na devetoj poziciji sa 41 bodom.