Autor: zmat
ZAGREB, 16. veljače 2013. (Hina) - Pregled važnijih sportskih događaja do 12.30 sati.

ZAGREB - Hokejaši Medveščaka poraženi su u 7. kolu međurunde EBEL lige na gostovanju kod prvaka Linza s 6:5 (1:2,2:1,3:2). Medveščak je izgubio dobivenu utakmicu jer su pet minuta prije kraja dvoboja vodili s 5:3, a potom u dramatičnoj završnici primili čak tri zgoditka i izgubili.Pogotke su za Zagrepčane upisali Yelovich (13), Buck (16), Koren (29), Miller (41) i Gašparović (46), dok su strijelci za domaćine bili Engelhardt (14, 29), Lebler (25), Leahy (55), Hedlund (57) i Irmen (60). Medveščak je porazom pao na peto mjesto, a sljedeću utakmicu igra u nedjelju u Zagrebu protiv Graza.

Rezultati 7. kola:

Black Wings Linz - Medveščak Zagreb 6:5 (1:2,2:1,3:2)

UPC Vienna Capitals - VSV 2:3 (1:2,1:1,0:0)

6. VSV 7 2 1 4 15:23 -8 6

BERLIN - Vodeći Bayern slavio je s 2:0 u gostima kod Wolfsburga u 22. kolu Bundeslige, a junak dvoboja bio je hrvatski napadača Marijo Mandžukić, koji je "škaricama" zabio za 1:0 u 36. minuti. Konačni rezultat postavio je Arjen Robben u sudačkoj nadoknadi. Mandžukiću je to bio 15. ovosezonski pogodak u Bundesligi, kojeg, kao bivši igrač Wolfsburga, nije slavio, a iz igre je izašao u 83. minuti. Mandžukić je sada s tih 15 golova i vodeći strijelac lige. Kao i Mandžukić, i Ivica Olić je igrao protiv svojeg bivšeg kluba, a u 65. minuti zamijenio ga je Ivan Perišić. Bayern je čvrsto na vrhu s čak 18 bodova više od Borussie Dortmund.

SEVILLA - Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Rakitić bio je strijelac za Sevillu koja je u prvom susretu 24. kola španjolskog prvenstva na svom terenu svladala Deportivo iz La Corune sa 3-1 (3-1). Rakitić je postigao prvi pogodak na utakmici već u šestoj minuti udarcem glavom s pet metara. Bio je to njegov četvrti ovosezonski prvenstveni pogodak. Preostala dva gola za Sevillu postigao je Gary Medel (27, 40), dok je jedini gol za Deportivo djelo Rikija (32). Rakitić je odigrao čitav susret za Sevillu koja je sada 10. na ljestvici sa 32 boda, dok je Deportivo posljednji, 20. sa 16. Na vrhu je Barcelona sa 62 boda, drugi Atletico ima 50, a treći Real iz Madrida sa 46.

MILANO - U prvom susretu 25. kola Talijanske lige Milan je na San Siru slavio protiv Parme s 2:1. Milane je poveo autogolom Gabriela Palette (39), na 2:0 je povisio Mario Balotelli (78), dok je počasni gol za Parmu dao Nicola Sansone (90+3). Milan je sada četvrti s 11 bodova manje od Juventusa.

PARIZ - U prvom dvoboju 25. kola Francuske lige Lille je kao domaćin slavio protiv Rennesa s 2:0 pogocima Chrisa Mavinge (24ag) i Dimitria Payeta (61). Lille je sada osmi, dok je Rennes ostao šesti. Vodi Paris SG sa 51 bodom, drugi je Lyon sa 45, a treći Marseille sa 43.

PHUKET - Četiri dana nakon šokantne odluke Izvršnog odbora Međunarodnog olimpijskog odbora (MOO) da s programa Olimpijskih igara od 2020. godine izbaci hrvanje, predsjednik Međunarodnog hrvačkog saveza (FILA), Švicarac Raphael Martinetti u subotu je odstupio s te dužnosti nakon sastanka Izvršnog odbora te organizacije u Phuketu na Tajlandu. Članovi IO-a FILA-e izglasali su nepovjerenje Martinettiju, a tijekom ovoga će vikenda raspravljati o tome koja su poboljšanja u sportu potrebna kako bi se on vratio u olimpijsku obitelj.

"Odlazak Martinettija je prilika za hrvanje da se promijeni i popravi", izjavio je predsjednik Američkog hrvačkog saveza Rich Bender.

Hrvanje je bilo u programu svih ljetnih olimpijskih igara od prvih Igara modernog doba održanih 1896. u Ateni, te je izbacivanje toga sporta dočekano s nevjericom među svim pratiteljima sporta.

HOUSTON - Prvi događaj na ovogodišjem okupljanju najboljih igrača u košarkaškoj NBA ligi, tradicionalnom "All-Star Weekendu" koji se održava u Houstonu bio je dvoboj mladih zvijezda (Rising Stars) u kojoj je momčad Chuck, koju je izabrao Charles Barkley, svladala momčad Shaq, koju je birao Shaquille O'Neal sa čak 163-135. U pobjedničkoj momčadi posebice se istaknuo krilni centar Denver Nuggetsa Kenneth Faried sa 40 koševa i 10 skokova. Kod poraženih najbolji je bio Kyrie Irving sa 32 ubačaja.

HOUSTON - Najbrži čovjek na svijetu, višestruki olimpijski pobjednik i svjetski prvak, te svjetski rekorder na 100 i 200 metara, Jamajčanin Usain Bolt nastupio je u "Celebritiy All-Star" utakmici tijekom NBA "All-Star" vikenda u Houstonu, ali nije impresionirao svojim košarkaškim umijećem usprkos svojoj visini od 1.96 metara. Bolt je tijekom 29 minuta provedenih na parketu pogodio samo jedan od pet šuteva iz igre, a i to je bilo zakucavanje nakon što je napravio pet koraka, no suci ih nisu željeli dosuditi, te je promašio oba slobodna bacanja. S druge strane, član suparničke momčadi kojega je Bolt čuvao u obrani, američki tajnik za obrazovanje 48-godišnji Arne Duncan postigao je 11 poena, te imao pet asistencija i sedam skokova.

"Iznenadila me čvrstina kojom su naši protivnici igrali. Ja sam se došao zabavljati, a oni su igrali ozbiljno. Pa, u četvrtoj su četvrtini vodili sa 20 razilke i igrali presing preko cijelog terena, kao da nije riječ o revijalnoj utakmici", kazao je Bolt nakon susreta u kojemu je njegov Istok izgubio od Zapada sa 38-58.

NEW YORK - Rezultati susreta američko-kanadske profesionalne NHL lige u hokeju na ledu:

Chicago - San Jose 4-1

ZAGREB - Rezultati četvrtfinalnih susreta s ATP turnira tenisača koji se igraju ovoga tjedna: