U javnom pozivu, objavljenom u dnevnom tisku i na web stranicama AUDIO-a, navodi se da se sve nekretnine prodaju u zatečenom stanju 'viđeno-kupljeno' te da ponuđena cijena za pojedinu nekretninu ne može biti niža od objavljene početne cijene.
Ponuditelji moraju uplatiti i jamčevinu koja je posebno naznačena u pozivu za svaku od ponuđenih nekretnina i koju će AUDIO vratiti nakon potpisivanja kupoprodajnog ugovora.
Ugovornu cijenu ponuditelj odnosno kupac mora u cijelosti uplatiti jednokratno u roku 30 dana od dana ovjere ugovora.
Oglašene nekretnine za prodaju, kako se vidi iz poziva, nalaze se po cijeloj Hrvatskoj, a najviše, 12, je građevinskih zemljišta, poslovnih prostora je tri, dok su ostalo kuće, stanovi, garažna mjesta i ostale nekretnine.
Kada bi AUDIO prodao sve te nekretnine samo po oglašenim početnim cijenama država bi od toga dobila blizu 10 milijuna kuna, s obzirom da je ukupni iznos početnih cijena svih oglašenih nekretnina nešto iznad 9,79 milijuna kuna.
Među njima najveće početne cijene od 2,63 milijuna kuna i 2,16 milijuna kuna imaju građevinska zemljišta u Virovitičko-podravskoj odnosno Zadarskoj županiji, a slijedi poslovni prostor u Rijeci s početnom cijenom od 832,8 tisuća kuna, građevinsko zemljište u Vižinadi u Istri za 776,5 tisuća kuna te stan u Zagrebu za 653,3 tisuće kuna.
Početne cijene ostalih nekretnina kreću se od nekoliko desetaka tisuća do nekoliko stotina tisuća kuna.
Uz taj, AUDIO je danas objavio i javni poziv za prodaju pokretnina u državnom vlasništvu odnosno većinom starinskog (antiknog) namještaja u vili Lapad u Dubrovniku koji se može pogledati u pratećem katalogu.
Rok za te ponude je 27. kolovoza, a početne cijene su određene za svaki komad posebno.