Kako je izjavio Čobanković nakon sastanka, prema podacima stečajnog upravitelja postoje određene tužbe za pobijanje određenih pravnih radnji.
Postoje spoznaje da su određene tvrtke, u vrijeme kada je Đakovština bila blokirana, radile kompenzacije ili cesije sa tom đakovačkom tvrtkom, što zakonom nije dozvoljeno. Stoga bi se pobijanjem takvih pravnih radnji stvorile pretpostavki da Đakovština ostvari određene primitke i na taj se način namire uposlenici, objasnio je Čobanković.
"To je složen i dugotrajan proces i dogovorili smo da će do ponedjeljka stečajni upravitelj donijeti dokumentaciju iz koje će se vidjeti što bi se pobijalo i koliki je financijski okvir mogućih tužbi i primitaka društva u stečaju i tada bi napravili analizu o načinima kako rješiti tu problematiku", kazao je ministar najavljujući da bi nakon toga, sljedeću subotu, došao u Đakovo na razgovor s bivšim zaposlenicima "Đakovštine".
Glasnogovornica koordinacije bivših radnika "Đakovštine" Sanja Katić kazala je kako je zadovoljna što su pregovori počeli.
"Jako smo dugo čekali na poziv za pregovore, ostali smo bez sredstava za život, mjesečne naknade nemamo, prihod nam je nula kuna", kazala je izrazivši zadovoljstvo što će ministar doći u Đakovo "kako radnici ne bi trebali između sebe skupljati po deset kuna da imaju za gorivo i cestarinu".
Gradonačelnik Đakova Zoran Vinković također je izrazio zadovoljstvo što su razgovori o sudbini radnika "Đakovštine" konačno započeli te se nada da će, uz mogućnost pobijanja nekih financijskih radnji koje su se dešavale zadnjih radnih dana "Đakovštine" i kroz odluku Vlade, taj iznos biti preusmjeren radnicima.
Najavio je kako će Vladi predložiti donošenje posebne odluke o obeštećenju radnika. Nada se brzom donošenju rješenja, dodajući da će pozvati radnike da prekinu prosvjed na desetak dana dok se ne donesu određene odluke.