General Klein istaknuo je i kako je važno da se što prije uhiti Goran Hadžić.
Primanje kod župana Šišljagića bilo je i podsjećanje na dane koji su, kako je istaknuto, snažno obilježili hrvatsku povijest i odredili budućnost.
Čestitajući generalu Kleinu na počasnom doktoratu osječkoga Sveučilišta, župan Šišljagić je istaknuo kako je proces mirne reintegracije uz veliku zaslugu generala - diplomata i hrvatske politike otvorio vrata mirnog početka života na područjima koji su pretrpjela najteža stradanja. Zločinci koji su činili zlodjela moraju biti kažnjeni, a Domovinski rat je za Hrvate svetinja, rekao je Šišljagić. Istaknuo je kako je ponosan što u Osječko-baranjskoj županiji nema problema s međuljudskim odnosima, dodajući kako, primjerice, od 1995. dožupan iz redova srpske zajednice odlično surađuje s ostalim predstavnicima vlasti.
Generala Kleina zanimao je i zajednički život na tom području. Istaknuo je kako je vidljiv napredak na tom području koje je teško stradalo, no, dodao je, Slavonija i Baranja sa svim svojim prirodnim ljepotama i bogatstvima trebale bi se znatno više gospodarski razvijati.
Govoreći o danima mirne reintegracije (od 1996. do 1998.), Klein se prisjetio vraćanja Đeletovaca hrvatskoj vlasti, mjesta koje su, kako je rekao, čuvali arkanovci, njih oko 250.
"Bio sam odlučan da se to mora učiniti i ultimativno sam poručio Srbima da odu ili će stradati. Iste večeri oko 23 sata Arkan je povukao svoje jedinice. Drugi sam dan nazvao predsjednika Tuđmana, koji je imao rođendan, i čestitajući mu ga rekao sam: 'Moj dar za Vas su slobodni Đeletovci.'"
General Klein smatra kako za Hrvatsku nema problema da ide dobrim putem, ali to se ne može reći za BiH, gdje su izraženi etnički problemi.
Na primanju kod župana Šišljagića bili su i osječka rektorica Gordana Kralik i predsjednik Hrvatske akademija znanosti i umjetnosti Zvonko Kusić, koji je među ostalim podsjetio da je ovogodišnju nagradu Akademije za književnost dobila Osječanka Jasna Horvat za knjigu o glagoljici "AZ".