Tomislav Saucha (SDP) je u ime Odbora za statut, poslovnik i propise predložio Skupštini da odgodi odlučivanje o tom prijedlogu dok predlagatelj ne uskladi Konačni prijedlog odluke s Izmjenama i dopunama Urbanističkog plana uređenja Slobodne carinske zone Jankomir. Poručio je kako nisu protiv toga da se u gradu nešto gradi, ali da će "odgađati donošenje te odluke dokle god bude protivna zakonu".
Uz sve dužno poštovanja prema investitoru i njegovim novcima ne možemo dopustiti da ovo ide dalje unatoč pogrešci priređivača prijedloga, poručio je Saucha i dodao kako neće popustiti pritiscima bilo koga pa tako i medija.
Potpredsjednik Gradske skupštine Josip Kregar kazao je kako se čini kao da se "radi o jednom slučaju, čovjeku i neboderu, no rasprava je pokazala da je riječ o načelima i principima kojih se moramo držati", poručio je Kregar dodavši da zakon postoji samo ako je črst.
Odluke ove skupštine, kako je rekao, moraju za izvršnu vlast Zagreba biti obavezna instrukcija, a ne nešto što se može promijeniti.
Predstavnica Kluba HDZ-a Danira Bilić nije se složila s "prijedlogom predviđenih intervencija" rekavši kako Zagreb nema strategiju izgradnje visokih zgrada, već samo smjernice za uži dio grada, ali ne i tamo gdje su predviđene gospodarske zone.
S ovim prijedlogom povećava se koeficijent iskoristivosti i izgrađenosti, smanjuje se postotak zelenila na 15 posto iako je bilo predviđeno 20 posto, poručila je Bilić.
Jozo Radoš je u ime Kluba HNS-a ocijenio kako je "ključni problem to što odluka o izradi nije u skladu s konačnim prijedlogom", a Vera Petrinjak Šimek (Nezavisna lista) ustvrdila je da svi zastupnici trebaju "prepoznati ovaj slučaj kao posljedicu toga što smo u gradu izgubili stručne institucije za prostorno planiranje".
Nezavisni zastupnik Josip Hren mišljenja je da grad treba podržati investiciju "pijanih nebodera" vrijednu pola milijarde kuna dok je SDP-ovac Jurica Meić pak poručio kako treba "napraviti zaokret u prostornom planiranju grada te se u tome ne smije odustati".