Predstavnici zavoda danas su razgledali prostorije toga centra u sastavu bjelovarske Opće bolnice te su predstavili i preustroj hitne medicinske službe u Hrvatskoj, koja bi građanima trebala znatno olakšati život.
U centar bi, kako je rečeno, dolazili pacijenti za koje dispečer hitne medicinske pomoći procijeni da nisu za hitnu obradu. Liječnici će u centru raditi svaki dan od 7 do 21,30 sati. Tako će se rasteretiti rad hitne službe, poboljšati medicinska usluga i liječnici će biti dostupniji, kazala je Grba-Bujević.
Govoreći o hitnoj medicinskoj pomoći, istaknula kako će njezinim preustrojem timovi hitne medicine biti dostupniji pacijentima te da će oni u gradska središta dolaziti za 10 minuta, a u seoska područja u 80 posto slučajeva najviše za 20 minuta nakon poziva.
Reformom će županija dobiti i više punktova hitne medicinske pomoći.
Već je počela i poduka dispečera koji će se javljati na pozive građana koji trebaju pomoć. Oni će procijeniti stanje pacijenta i ovisno o tome uputiti ga hitnoj službi ili centru obiteljske medicine ili pak na objedinjeni hitni bolnički prijam koji uskoro također počinje raditi u Bjelovaru, istaknuo je Stjepan Matoš, v.d. ravnatelja Zavoda za hitnu medicinsku pomoć.
Nakon bjelovarsko-bilogorske sljedeća na redu za preustroj i početak rada centra obiteljske medicine je Vukovarsko-srijemska županija.